KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Nejdřív to odnesl králík, teď Kurt Cobain. Komu přichystá slušný Drahoš polibek smrti příště?

Naběhnout si na vidle s takovým půvabem a grácií jako to umí hvězda kavárny Jiří Drahoš – a jeho tým (užiju-li jeho věčné schovávání se za „tým“ a „my“) – nedokáže jen tak někdo. Nejnověji se chtěl nejznámější český stahovač králíků a nosič (záměrně nepíši „nositel“) falešných brýlí přiživit na rockové ikoně a již zesnulém leaderovi rockové kapely Nirvana. Jenomže na Facebooku, kde senátor svůj narozeninový příspěvek sdílel, se stal dílem své hlouposti terčem řady (i dost nevybíravých) žertů. Inu, komu není shůry dáno, ani u Cobaina nekoupí.
Jiří Drahoš
Jiří Drahoš
@drahosjiri / Facebook

reklama

Jiří Drahoš tento týden sdílel na Facebooku následující narozeninový příspěvek:

„S Kurtem Cobainem nesdílím jenom den narození, ale také postoj k mým ‚obdivovatelům‘ z řad trollů: Raději budu nenáviděn za to, co jsem, než milován pro to, co nejsem.“

Oponenti? Ale kdeže, jen tro(t)llové

Slušný člověk, který chce „spojovat“ až za hrob (a kdyby měl, nedej bože, tu příležitost, tak zajisté i silou) a své oponenty de facto označuje za trolly. Já vím, tohle je to „slušné“ spojování.

Člověk, který se tak často ohání tzv. dezinformacemi, fake news a řetězovými maily, zejména kvůli kterým, jak bláhově věří, prohrál prezidentské volby (asi nevědom si své nemastnosti/neslanosti – eufemisticky řečeno), nám tady sám jednu fake news šíří.

Kdyby se Cobain dožil Drahošovy prezidentské prohry, určitě by se zastřelil

Z textu Jiřího Drahoše totiž vyplývá, že s Kurtem Cobainem sdílejí postoj k profesorovým „obdivovatelům“. Jelikož je Nirvana jedna z mých nejoblíbenějších kapel, mám o ní a Kurtu Cobainovi nemálo načteno. Ale ať vzpomínám, jak vzpomínám, nepamatuju si, že by někde Kurt ventiloval svůj názor k „obdivovatelům“ nebo „trollům“ pana Drahoše. Snad mu to Kurt Cobain coby velký kamarád v předtuše věcí příštích ještě před svou sebevraždou sdělil?

Jiří Drahoš (poslední skaut)

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Za Drahošovu prohru v prezidentské volbě mohly prý fake news a maily. A já myslel, že atentát s židlí na Primě...

I když je samozřejmě téměř jisté, že Kurt Cobain pana Drahoše zcela jistě velmi uznával a obdivoval, a být ještě naživu při výsledcích posledních českých prezidentských voleb, zastřelil by se zřejmě znovu.

Dle příspěvku vás s Cobainem spojuje i záliba v psychotropních látkách

Pod samotným příspěvkem pana profesora na FB mě pak pobavila řada uživatelských komentářů, a tak se o některé z nich dovoluji podělit zde (přepisuji je zde bez jakékoliv úpravy – kromě smajlíků – tedy i s chybami a překlepy pisatelů):

„Dle prispevku vas s Cobainem nespojuje jen tenhle postoj, ale nejspise i zaliba v psychotronich latkach...“

„Dokonce máte i stejný postoj k sebevraždám, akorát jste zvolil tu politickou.“

„A berete taky heroin?“

„Jste zaspal 27 Jiri.“

„Podle mě se správci sítí našich politiků scházej vždycky v pátek u šenku a sázej se, kdo si dovolí napsat větší hovno..jinak chlapi jestli to čtete, dohoďte mi prosim nějakýho fleka za provizi, rád bych toho byl součástí.“

„Taky si to necháte projít hlavou?“

„Nejdřív to odnesl králík a teď dokonce Kurt. To je známka punku. Taky vás berou Visáči pane profesore?“

„Aha. To je ten váš pokus o spojování? Nazývat svoje nepříznivce Troly? Skvěle. Jen tak dál v páchání vlastní politické sebevraždy.“

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!