KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Německo má rekordní nedostatek zaměstnanců. Ale předpokládám, že nemocnice a ústavy jaderné fyziky jsou plné...

Německo má údajně významný problém s nedostatkem pracovních sil prakticky ve všech odvětvích. A člověk by čekal po všech těch naději vzbuzujících článcích ve většině médií a politických proklamacích z uplynulých let, že Evropa musí být díky migrační invazi, pardon krizi, prakticky za vodou. Vždyť nám, světa neznalým a cizího se bojícím Čechům, bylo předkládáno, jak k nám prchají inženýři, lékaři a další ekonomicky aktivní „uprchlíci“ především ze Sýrie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

A kde se vzala, tu se vzala… Další zpráva nabourávající a vyvracející ony předchozí utkvělé představy, o nichž nevěřící občané zejména zemí na východ od nás (včetně), samozřejmě ovlivnění železnou oponou, pochybovali od samého začátku.

Práce je dost... Že by „uprchlíků“ málo?

„Německo se potýká s rekordním nedostatkem zaměstnanců, v zemi je několik set tisíc volných pracovních pozic. Pracovníci chybějí téměř všude,“ napsal server iDnes s tím, že pracovníci chybí například v gastronomii, ve stavebnictví nebo v oblasti auto-moto. „Podle údajů spolkového ministerstva práce a sociálních věcí bylo ke konci listopadu registrováno v celé zemi na 807 tisíc volných pracovních pozic,“ píše se mimo jiné dále v článku.

Vždyť, nepletu-li se, do Německa přišlo od roku 2015 nemálo přes milion žadatelů o azyl. Že by se mezi takovým množstvím vděčných a před válkou prchajících lidí (přičemž žen a skutečných dětí bylo podle dostupných informací pomálu) nenašlo dostatek pracantů?

Lidé ve Štrasburku uctívají památku obětí útoku

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Policie štrasburského teroristu sledovala, bafuňáři kondolují a já jsem od úterý semknutý. To je pozůstalým platné jak…

Nemocniční sály a vědecké instituce praskají ve švech?

Jinak zejména lidé s „nižším vzděláním, především z vesnic a menších měst“, kteří „nikde nikdy kromě Chorvatska nebyli“ (budu-li se držet nastavené rétoriky), měli podobné výhrady už před lety. A já a několik dalších jsme byli samozřejmě vysokoškolské výjimky žijící v Praze.

I když na druhou stranu je fakt, že o nemocnicích, vědeckých laboratořích a ústavech jaderné fyziky se v článku nepíše. Takže možná tyto instituce praskají ve švech.

Ať se snažím, jak se snažím, jinak si to zkrátka vysvětlit nedokáži.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama