KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Pan Euro Tomáš Prouza nám do Nového roku popřál pěkně s „vtipem“ a po EUhujersku

První „pan Euro“ či držitel Řádu čestné legie (nejvyšší francouzské státní vyznamenání) za neúnavné působení ve prospěch evropského projektu na svém FB sdílel příspěvek „Co nám přeji slyšet v roce 2019“, kde napsal vytoužené citace politiků, kteří nejsou dostatečně uvědomělí (tedy proEUnijní, nebo až EUhujerští). Přitom „Přestanu pít a ischias mít“ nebo „Přestanu lhát a vaše peníze sát“ z úst Jean Claude „Drunckera“ Junckera by dle mého znělo vtipněji.
Tomáš Prouza
Tomáš Prouza
Reprofoto: prouza.cz

reklama

Přání Tomáše Prouzy do roku 2019
Autor: Tomáš Prouza / Facebook Přání Tomáše Prouzy do roku 2019

„Tohle byla vážně blbost“ (všichni ve Velké Británii)

Samozřejmě všichni, kdo nejsme pologramotní, víme, že odejít z tak dokonalého socialistického projektu plného regulací, zákazů, cenzury a legální (dotace) i nelegální korupce, trafik, elitářství a bafuňářství je naprostá blbost.

„Peníze z Ruska došly“ (Václav Klaus mladší)

Zajisté, kdo nejde s námi a dovolí si zpochybňovat jediný správný směr a jedinou pravdu, je placen z Ruska. Ostatně stejně jako já. Už se těším na letošní bonusy od samotného Putina. Jen doufám, že mají v zaostalém Rusku internetové bankovnictví, abych si pro ty rubly nemusel letět osobně. Z létání mám totiž podobnou fobii, jako Česká televize z vyváženosti a objektivity.

Skeptikář

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Brožurka „Skeptikář“. Další propaganda EU, kterou si platíme. Osobnosti nás poučí, proč milovat EU (1. část)

„Přijmeme některé uprchlíky“ (Andrej Babiš)

To by bylo, aby pan Euro(hujer) nenarazil na ony syrské sirotky, inženýry, lékaře, ženy a děti (často vypadající jako mladí afričtí muži) a nezalobboval za ně.  

„TICHO“ (Miloš Zeman)

Je vskutku zajímavé, že eurohujerům vadí už třeba i konzistentní eurofederalista, kterým Miloš Zeman bezpochyby je. Když si totiž někdo troufne jenom slovem, nedej bože ve větším rozsahu, kritizovat nebo zpochybnit některý z kroků Evropské unie, dostane se na „blacklist“. Ostatně novodobí (EUnijní) soudruzi se od těch bývalých sovětských prakticky neliší. A umlčení byl vždy jeden ze silných nástrojů.

„Už nechceme vládnout“ (Vojtěch Filip)

Ač Tomáš Prouza spíše přizná, že je Země placatá, tak místo Vojtěchu Filipovi by tato fráze rovněž velmi slušela Donaldu Tuskovi nebo Jean Claude Junckerovi.

„Zrušil jsem všechny bany“ (Tomio Okamura)

Okamurovo banování je ve srovnání s plíživou cenzurou internetu (v první fázi), nepohodlných webů, názorů (označovaných jako „hejty“ nebo „fake news“ ze strany EU) skutečně obrovským tématem.

„Asi jsem se spletl“ (Václav Klaus starší)

Jestli Prouza myslel to, jak Václav Klaus nakonec jako poslední byl nucen podepsat Lisabonskou smlouvu, tak mu výjimečně nemám co vytknout.

Něco málo k Tomáši Prouzovi. Na jeho webu „BLOG EVROPANA, EKONOMA A KOMENTÁTORA DĚNÍ“ a na wikipedii se mimo jiné dočteme následující: Od listopadu 2005 do prosince 2006 byl prvním „Panem Euro“ v České republice (tj. národním koordinátorem pro zavedení eura). Od února 2007 do svého jmenování státním tajemníkem působil ve Světové bance, do října 2012 v Praze jako expert pro oblast finančních služeb, později jako seniorní expert ve Washingtonu D. C. (jednom z jeho oblíbených měst). V letech 2014 až 2017 byl státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR a v letech 2016 až 2017 koordinátorem digitální agendy ČR. Od října 2018 se stal prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

V roce 2016 se byl oceněn nejvyšším francouzským státním vyznamenáním – Řádem čestné legie – za neúnavné působení ve prospěch evropského projektu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama