KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Policie štrasburského teroristu sledovala, bafuňáři kondolují a já jsem od úterý semknutý. To je pozůstalým platné jak…

Další výraznější obohacení zastihlo tentokráte francouzský Štrasburk. Nikdo už se ani nenamáhá rozsvěcet Eiffelovku a jiné pamětihodnosti. Taky k čemu? To už by to mohli rovnou nechat rozsvícené pořád. Politici jsou opět s pozůstalými. Být já pozůstalý, tak tyhle kondolenty pošlu někam. A velmi nevybíravě. Krev pozůstalých je i na jejich rukou. Bez nadsázky.
Lidé ve Štrasburku uctívají památku obětí útoku
Lidé ve Štrasburku uctívají památku obětí útoku
AP

reklama

Podobně jako v Orwellově 1984 lidé už nepřikládají větší pozornost tomu, že denně na jejich město přilétne nějaká ta raketa (s tím, že vlastně ani nevědí, zda je ostřeluje nepřátelský stát nebo vlastní garnitura), tak si bohužel občané na pro některé zbošťovaném Západě (že, pane Fialo?) musí zvykat co chvíli na nějaký ten teroristický útok… tedy slovy klasika „nějaké to obohacení“.

O takových drobnostech, jako jsou jednotlivé vraždy, už ani příliš média neinformují. Ostatně, nepsala by asi o ničem jiném a navíc se to nehodí do oné vybájené panevropské představy multikulturního ráje.

Terorista řval „Bůh je velký“. Tak určitě

Server iDnes ve svém článku „Střelba ve Štrasburku byla teroristický útok, pachatel volal: Bůh je velký“ (tomu Bohu se nepodivujte, to je jen taková manipula… korektnost) napsal: „Agentura AP s odvoláním na zdroje ve francouzské policii napsala, že Chekattův trestní rejstřík ve Francii čítá 25 záznamů včetně několika závažných loupeží. Podle BFMTV byl také delší dobu sledován kvůli možné náboženské radikalizaci při pobytech ve vězení. Tam se ocitl několikrát, ve Francii to bylo naposledy v roce 2015.

Breitscheidplatz v Berlíně

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Berlínské trhy jako pevnost. To je proti zlodějům sekaček? Já myslel, že se bojí jen zaprděnci

Podezřelý byl veden na zvláštním seznamu lidí považovaných za hrozbu pro národní bezpečnost, na němž podle agentury AFP asi polovinu lidí tvoří islámští radikálové. Teroristický motiv u úterního útoku ale zatím potvrzen nebyl.“

Aha, byl i na seznamu. Tak to jsme klidní!

Bodejť by ho policie neznala, když měl údajně pětadvacet přečinů, z toho některé vážné. O současné situaci to mnohé vypovídá. Zajímalo by mě, jak by pětadvacet přečinů prošlo současné době nepohodlnému bílému heterosexuálnímu muži?

Všechny ty řeči o tom, jak byl sledovaný, jak ho chtěla policie údajně v předvečer útoku zadržet kvůli jinému trestnému činu, všechny ty bafuňářské kondolence a kecy o semknutí, odvaze a zvládnutí si strčte tam, kde vám z druhé strany vyvěrají ústa. Protože to je pozůstalým (současným a bohužel i těm budoucím) platné jak mrtvému kabát.

A příčina se samozřejmě vidět nechce. A řešit už vůbec.

Tak si tady u nás na tom světě žijeme.  

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama