KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Profesor Martin C. Putna volá po cenzuře médií a lže o Klinice. Charakter nezapře. Chudáci vysokoškoláci

Martin C. Putna, profesor Univerzity Karlovy a literární historik v Českém rozhlasu, volal po odebrání licence TV Prima a TV Barrandov. Parlamentní listy zase mají ztratit právo psát. Primu nařknul, že aktivisty a levicové extremisty představila jako „bordeláře a feťáky“, byť to místo bylo „úhledné a uklizené a bez drog“ – což vyvrací řada fotografií, záběrů a stejně se vyjádřil třeba novinář Jiří X. Doležal, který Kliniku také osobně navštívil. Putna také „oficiálně podal podnět na RRTV proti TV Prima". Ale jen verbálně, protože nemá čas a píše doslov ke knize. To nevymyslíš.
Martin C. Putna
Martin C. Putna
@Martin.C.Putna / Facebook

reklama

„Já jsem Kliniku poměrně dobře znal, byl jsem tam několikrát, měl jsem tam přednášky, měl jsem třeba workshop, jak se má mluvit a nemluvit na demonstraci, protože ti mladí aktivisté mají poměrně příšernou rétorickou úroveň, míněno čistě technicky, tak jsem se je snažil trošku naučit, jak se mluví a opravdu to bylo místo velmi jaksi sympatické, úhledné a uklizené a bez drog. A v těch několika posledních dnech se média, zvláště televize Prima, snažila je prostě představit jako tedy feťáky, bordeláře a myslím, že ta manipulace, to znamená, kdy exekutor vnikl do budovy, rozmlátili tam to zbylé zařízení, udělali tam ten nepořádek a pak to předváděli divákům, tohle to je podle mého soudu porušení zákona. A já tady využívám, tak a teď s dovolením něco doplním. Tímto já tady oficiálně vznáším podnět na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, aby se zabývala touto reportáží televize Prima a tím jestli televize Prima neporušila zákon…,“ uvedl mimo jiné Martin C. Putna v Českém rozhlase.

 

Klinika je čistota sama. Sem tam jen nějaké hovínko na zahradě. Ale kdo to nemá?

Na dotaz moderátora, zda bude posílat ten podnět nejenom verbálně prostřednictvím vysílání, ale obrátí se i osobně na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, odpověděl: „Já doufám, že se ho někdo chopí, protože já teď dopisuju doslov k novému vydání Rabelaise Gargantua a Pentagruela…“

Slušný materiál. My, velký profesor Martin C. Putna, oficiálně vyzýváme ve vysílání Rozhlasu RRTV, aby si posvítila na TV Prima. Písemně ať se toho ujme nějaký slouha, neb já právě intelektuálně dumám nad třemi A4 doslovu ke Gargantue a Pangagruelovi. A taky mám dost práce s mediálním obrazem a rétoricko-aktivistickými kurzy na Klinice. Tak nějak si to interpretuji, správně?

J. X. Doležal na Reflexu: Putnovy výroky za hranicemi normální politické lži

 „Představa, že hromadu výkalů, kterou jsme na Klinice nafotili, nakáleli na zahradě exekutoři, aby poškodili dobrou pověst anarchistů, je daleko za hranicemi slabomyslnosti, a Putnovy výroky daleko za hranicemi normální politické lži. To, co Putna vykládal, je čirá sprostota, mnohem větší faul proti exekutorům, než byl faul, který vykonal Miloš Zeman proti Putnovi. Ale sprostota s odborným názvem: Za komunismu se tomu, co Putna předvedl, říkalo propaganda. Marxisticko-leninská propaganda,“ uvedl Jiří X. Doležal ve svém komentáři.

Můžete se sami podívat na odkazy, které připojuji, případně na čtvrteční Názory bez cenzury, kde byly vysílány záběry J. X. Doležala pořízené přímo na Klinice.

Jiří X. Doležal

Názory bez cenzury: Stav Kliniky očima Jiřího X. Doležala

Když nesouzníte s „pravdou“ pana profesora, budete vaporizování

V rozhovoru však zazněly z úst levicového intelektuála Putny ještě větší „perly“: „Mám tady pro vás zcela konkrétní návrhy. Návrh číslo jedna - televizi Prima musí být zbavena vysílací licence. Návrh číslo dvě - televize Barrandov by měla být zbavena vysílací licence.

Na dotaz, zda nejde o cenzuru médií, Putna doplnil: „Ne, ne, protože pokud někdo vědomě, systematicky šíří lži, tak není svobodným médiem, nýbrž lživým orgánem. Lži, které jsou prostě zřetelné, ověřitelné, potvrditelné, no tak ten člověk prostě musí, nebo musí ztratit právo veřejně vysílat, číslo tři - Parlamentní listy prostě musí být okamžitě jaksi nevím co s nimi udělat, ale prostě jako musí ztratit právo, ano, musí prostě ztratit právo dál šířit lži, protože ty jsou systematicky založeny na šíření lží, respektive protože ďábel není hlupák, ďábel nikdy nelže stoprocentně, ďábel si vždycky vybere takzvanou polovinu pravdy a tu tak jako šikovně smíchá s těmi polopravdami a lžemi. Toto jsou moje konkrétní návrhy.“

Takže, pakliže někdo vysílá něco, co není soudruhu profesoru Putnovi po chuti, měl by být umlčen, zakázán, nejlépe snad vaporizován.

Zajímalo by mě, co valí do hlavy nebožákům vysokoškolákům, ale rodiče aby se báli své děti pustit už i do školy. Základky chce infiltrovat dějeBIS, střední indoktrinuje Pánkova politická (ne)ziskovka Člověk v tísni a na vysokých školách přednášejí soudruzi (poslední dva před revolucí doslova) typu Putny, Beka nebo Zimy.

Něco málo o Martinu C. Putnovi. Charakter holt nezapře

V kontextu protestů proti Zemanovi na podzim 2014, zejména v souvislosti s výročím 17. listopadu, Putna veřejně vyzýval politiky k odvolání prezidenta. Účastnil se třeba demonstrace „Tahle Země patří všem – Refugees Welcome“  v listopadu 2015. V průběhu roku 2015 se Putna účastnil kampaní na podporu Ukrajiny či proti pravicovému extremismu. V reakci na mocenský vzestup krajní pravice, konkrétně Ladislava Bátory, předsedy Akce D.O.S.T., Putna „přivítal“ tento vzestup transparentem „Katolické buzny zdraví Bátoru“ na Prague Pride. Roku 2015 ironicky komentoval proruské postoje politologa Petra Robejška tím, že k pozvánce na jeho přednášku připsal poznámku „Ruský šváb“. Píše pro Deník N. (zdroj: internet a Wikipedia)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama