KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Prozatímním prezidentem ČR se prohlásil Jiří Drahoš. Uznaly ho EU i USA. Je prý slušný a bude spojovat

Jiří Drahoš, neúspěšný prezidentský a úspěšný senátorský kandidát, se po řadě demonstrací v Praze a v Brně prohlásil za prezidenta ČR. Drahoš se opírá také o vydatnou podporu většiny mainstreamových médií, množství opozičních politiků a osobností z oblasti umění. Okamžitě byl uznán ze strany EU, USA, Brazílie, Kataru, Saúdské Arábie, Turecka a dalších zemí. Informovala o tom agentura FAKE NEWS.
Ilustrační foto: Jiří Drahoš
Ilustrační foto: Jiří Drahoš
@drahosjiri / Facebook

reklama

Vzhledem k nárůstu nespokojenosti v české společnosti, k jejímu čím dál většímu rozdělení a k bezútěšné situaci v posledních týdnech, kdy tisíce lidí v Praze a Brně vyšly do ulic, se poražený prezidentský kandidát za vydatné podpory opoziční politické scény prohlásil za prozatímního prezidenta.

Jako slušný člověk si dovoluji přijmout úřad prezidenta ČR. Komunismus je zlo

„Nevím, ale matematičtí odborníci z našeho týmu nedávno dopočítali, že rozdíl mezi mnou a Milošem Zemanem v prezidentské volbě činil jen něco málo přes sto padesát tisíc hlasů. Navíc můj tým řekl, že přesně tento rozdíl byl způsoben těmi lživými fake news a řetězovými e-maily namířenými proti mně. Jako slušný člověk si proto dovoluji přijmout úřad prezidenta České republiky,“ přečetl připravený projev Jiří Drahoš na spontánní demonstraci neziskovky Milion chvilek pro demokracii na Václavském náměstí.

„Komunismus je zlo! Nikdy jsme nebyli ve straně. Hrad nás nesmí vracet na východ. Musíme bojovat proti ruským trollům, Putinovým agentům a kremelským dezinformačním webům,“ doplnila Drahoše jeho žena Eva, která již s sebou měla několik sbalených kufrů. Jak uvedla, „nic netušila, ale pro jistotu“.

Jiří Drahoš (poslední skaut)

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Za Drahošovu prohru v prezidentské volbě mohly prý fake news a maily. A já myslel, že atentát s židlí na Primě...

Češi zasluhují slušného prezidenta, který bude spojovat, řekl Kiska, který šel náhodou okolo

Jiřího Drahoše okamžitě podpořila většina zemí EU, proti se postavilo pouze Maďarsko, Polsko a Itálie. Slovensko bylo v podpoře Jiřího Drahoše nejednotné, ale demokratický prezident Andrej Kiska nakonec vzal otěže do svých rukou a donutil politickou reprezentaci postavit se za Drahoše.

„Česká republika potřebuje více než kdykoliv jindy jasně deklarované prozápadní směřování, nezpochybnitelnou soudružnost s EU a NATO. Češi si zaslouží slušného prezidenta, který je bude spojovat. Někoho, kdo jim nebude skrze falešné brýle populisticky lhát a táhnout celou zemi na východ,“ uvedl na stejné demonstraci slovenský prezident, který šel dle svých slov náhodou kolem.

„Jiří Drahoš je zárukou toho, že se v ČR nebude opakovat případ Kuciak, který tragicky zasáhl slovenskou demokracii,“ dodal Andrej Kiska, zatímco mával vlaječkami EU.

Intervence USA? Situace v ČR ohrožuje americké hodnoty

Dosavadní prezident Miloš Zeman odmítl svou funkci Jiřímu Drahošovi předat. Podle našich informací spojenci pod vedením Donalda Trumpa, Angely Merkelové a Emmanuela Macrona nevyloučili do naší země intervenci.

„USA vždy budou zastávat demokracii, svobodu a lidská práva. Máme informace, že v České republice zakořenily buňky Hizballáhu a Al-Káidy, které ohrožují americké hodnoty. A to nemůžeme nechat jen tak,“ uvedl oficiálně Bílý dům, který na svém webu rovněž vyhlásil výběrové řízení pod názvem „Cínovec“, v rámci něhož hledá vhodnou společnost zaměřující se na těžbu lithia.

Pro všechny případy upozorňuji, že se jedná o satiru narážející na současnou situaci ve Venezuele. A děkuji panu Ivanu Davidovi, který s tímto nápadem přišel a jehož titulek mě inspiroval k rozepsání tohoto komentáře.

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajsví FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama