KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Spálí veškerou tvorbu Michaela Jacksona na hranici? Vaporizace na základě obvinění dvou „nekonzistentních“ osob a MeToo až za hrob!

MeToo nám pokořilo další metu. Dva třicátníci si po letech vzpomněli/rozmysleli, že je nyní již zesnulý Michael Jackson vlastně zneužíval, a jeden neznámý režisér (jistě z nezištných důvodů) o tom natočil dokument. A po BBC, která stáhla Jacksonovi písně, se na správnou stranu přidávají i tvůrci Simpsonů, kteří stáhnou ze všech platforem epizodu, v níž se zpěvák objevil. Pouze na základě obvinění, bez jakéhokoliv prokázání viny. Skončí veškerá Michaelova hudba na hranici? A umělec vaporizován a smazán z historie?
Michael Jackson a Václav Havel
Michael Jackson a Václav Havel
Michal Malý / Facebook

reklama

Ač hluboce smekám před hudebním uměním Michaela Jacksona, nikdy jsem nebyl jeho velký fanoušek (vlastně ani malý), nicméně další fáze „honu na čarodějnice“ pod vlajkou MeToo (byť nyní toto označení – vzhledem k jeho „přepálenosti“ a degradaci – už raději „poslední spravedliví“ moc nepoužívají) je dle mého již těžce za hranou.

„Názorově nekonzistentní osoby“ rozdmýchávají oheň pod hranící

Několik let po smrti slavného zpěváka si vzpomenout/rozmyslet, že mě vlastně zneužíval? Když už se sám bránit nemůže? Echt když jsem před lety u soudního líčení vypovídal jinak? Tedy jsem buď křivě přísahal tehdy (samozřejmě jen z čiré lásky, nikoliv kvůli tučnému odškodnění), nebo mi dochází kapesné nyní… Nebo mi něco uniká? Je snad někde krom svědectví dvou „názorově nekonzistentních“ osob nějaký důkaz?

Dokonce podle knihy Daniela Francise „Michael Jackson: The FBI Found NOTHING“, který se odkazuje na primární zdroje, nezjistila v rámci tehdejšího procesu s ještě živým Jacksonem nic ani FBI.

Presumpce neviny? Ale jo, ale jen když se hodí

A obdobně jako u nás za minulého režimu a po vzoru Orwellova 1984 jsou někteří jedinci a jejich odkazy vaporizovány (likvidovány) – často pouze na základě obvinění, nezřídka dost pochybných. Presumpce neviny? Zdá se, že když se to nehodí do krámu, tak raději ne.

Skutečně děsivé pak je, jak se řada korporací slepě uchyluje ke „správným“ řešením. Třeba hollywoodský herec Kevin Spacey by mohl vyprávět a podobně nakročeno k nemilosti má i tamní režisér Brian Singer.

Terry Gilliam

KOMENTÁŘ: Jsem černá lesba, vzkázal Gilliam ve Varech. MeToo!

V souvislosti s Jacksonem nejprve radiová stanice BBC stáhla z vysílání jeho hudbu a nyní tvůrci seriálu Simpsonovi ze všech platforem odstraní více než dvacet let starou epizodu, v níž Jacksona zobrazili.

„Jasně jsme cítili, že je to jediná možná volba,“ potvrdil listu The Wall Street Journal producent seriálu James L. Brooks. Ačkoliv prý sám chtěl věřit v Jacksonovu nevinu, dokument jej přesvědčil, že obdivovaný popový král páchal v soukromí na dětech „příšerné skutky“, napsal server iDnes.

Tleskám tak ironicky, jak jen to jde

Co bude dál? Přidají se další média a autoři? Budou vydavatelské společnosti nuceny stáhnout všechny Jacksonovi desky z oběhu? Youtube, Facebook a další sociální sítě v duchu spravedlivé doby zlikvidují veškeré příspěvky týkající se Michaela Jacksona.  Jackson bude vaporizován/odretušován ze všech záběrů a fotografií se slavnými státníky a jinými osobnostmi a nahrazen někým v této době preferovaným (doporučoval bych třeba onoho francouzského LGBT zpěváka pocházejícího z muslimské rodiny, který má soutěžit v letošní Eurovizi). EU vydá nařízení k povinnému odevzdání všech plakátů, fotek, článků a domácích nahrávek Michaela Jacksona a v přímém přenosu bude vše spáleno na hranici za znění Ódy na radost…

Nechci být moc šťoura – a co když se třeba nakonec ukáže, že šlo o pouhé pomluvy? Pak se všichni omluví, vzkřísí Michaelovu tvorbu a pojede se dál?

A chraň nás od zlého…

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajsví FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama