KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Wilders, Le Pen nebo Salvini mají ve čtvrtek promluvit v Praze. Zahraje Ortel. Média „mlčí“. Bude na Václaváku veselo?

Chystá-li se v Praze protivládní nebo „protizemanovská“ demonstrace organizovaná některou z politických neziskovek, na které má vystoupit klasická „demokratická“ klika v čele s Mirkou Němcovou, Petrem Pithartem nebo Jiřím Drahošem, informují o ní (a „zvou“ na ni) média v čele s ČT s dostatečným předstihem a v dostatečném množství. Mají-li však na Václavském náměstí vystoupit vlastenecky a protimigračně ladění politici smýšlející jinak než je „žádoucí“ v čele s Geertem Wildersem, Marine Le Pen, Okamurou nebo přes videopřenos Matteo Salvinim, je takřka „ticho po pěšině“.
Matteo Salvini a Tomio Okamura
Matteo Salvini a Tomio Okamura
@tomio.cz / Facebook

reklama

Tento čtvrtek 25. dubna od 17:00 má „pod koněm“ na Václavském náměstí vystoupit francouzská poslankyně a předsedkyně Národní fronty Marine Le Pen; nizozemský poslanec a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders nebo přes velkoplošnou obrazovku má pronést zdravici italský ministr vnitra, vicepremiér a vůdce strany Liga Severu Matteo Salvini.

Na akci, která má začátek v 16 hodin, vystoupí také Tomio Okamura, jehož SPD událost organizuje. Zahrát má pak na Václaváku samozvanými demokraty „oblíbená“ kapela Ortel.

Alespoň to slibuje na svém Facebooku výše zmíněný český politik

„NE diktátu EU, imigrační politice a islamizaci a podpořte právo občanů. Na demonstraci má také vystoupit britská europoslankyně Jenice Atkinson nebo lídr kandidátky SPD pro  volby do Evropského parlamentu 2019, MUDr. Ivan David, CSc., a další významní hosté.“

Troll army

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Evropská komise dodá objektivní informace o EU pro projekt EUforka. Rektor si plete „objektivitu“ s PR. Objektivní info o Rusku a USA by žádal u jejich ambasád?

„Přijďte před klíčovými volbami do Evropského parlamentu podpořit úsilí vlasteneckých stran v boji za svobodu a spolupráci národních států Evropy bez EU.“

Ticho po pěšině… Hlavně moc neupozorňovat?

Tak si říkám, že když něco podobného – jen otočeného o 180 stupňů – organizuje Milion chvilek pro demokracii nebo jiná politická neziskovka a mají vystoupit vybraní (a stále titíž) „žádoucně“ smýšlející a proklamující umělci, informují média, včetně veřejnoprávních, o takové akci v dostatečném předstihu a dostatečné „přemíře“. Kdežto o této akci jsem zatím moc informací v médiích nezaznamenal.

A taky jsem zvědavý, zda se vše obejde bez větších problémů, nebo zda organizace, lidé a „demokratický blok“ přijde s protiakcí, která může vyvolat určité tření. Přece jen Wilders, Le Pen, Salvini, Okamura a Ortel na Václaváku – místě v posledních letech přivlastněném lidmi a demonstranty s „žádoucím“ světonázorem – to je trochu příliš!

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!