KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Žehlení prsou, ženská obřízka, chřestot nožů… Ale největší problém pro Británii představují polští instalatéři

„Odhaleno: desítky dívek předmětem žehlení prsou ve Velké Británii,“ uvádí britský server The Guardian. Vítejte v Evropě jednadvacátého století. Vítejte na určitou skupinou opěvovaném západě, k němuž se snad přece jednou přiblížíme. Kdopak onu „africkou praxi“, slovy deníku, asi provozuje? Troufám si tvrdit, že zřejmě nějací lékaři a inženýři, především ze Sýrie. Ale vůbec nejhorší beztak nejsou trpaslíci, ale polští instalatéři a čeští au-pair.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

„Ve Velké Británii se rozšiřuje africká praxe ‚žehlení‘ dívčího hrudníku horkým kamenem za účelem zpomalení růstu prsou.“ Podle britského deníku jsou pachatelkami většinou matky, které žehlení prsou vnímají jako tradiční opatření, které dívky chrání před „nežádoucím mužským zájmem, sexuálním harašením a znásilněním.

Multikulturně obohaceni a vzděláni

Tak jsem opět multikulturně obohacen a všeobecně vzdělán o novou praktiku, o které jsem nikdy předtím neslyšel, a přitom se jí možná dožiju časem ještě i u nás – bohužel. Inu, multikulturní ráj je multikulturní ráj. Obřízky, žehlení prsou, tvz. „no go zóny“ (které jsou samozřejmě jen fake news), „útoky deprimovaných nožů a splašených automobilů“, nárůst kriminality…

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Migranti se podle WHO těší dobrému zdraví a hrozí jim, že onemocní v nové zemi. To bychom jejich zdraví neměli riskovat, ne?

Holt abychom „nevymřeli“, měli „dostatek pracovních sil“ a dobrý pocit z pomoci „vděčným uprchlíkům“ musíme holt už něco málo obětovat.

Ač v Evropě, brzy jako doma

Tak si říkám, jestli někdo oněm lékařkám a inženýrkám, které poškozují své dcery, vysvětlil, že jsou už v Evropě, kde se chováme trochu jinak než v jejich zemích původu a kde je riziko násilí řádově nižší než v řadě afrických zemí…

I když je pravda, že když se porozhlédneme, tak v některých částech Evropy to už tak trochu přestává platit. Tudíž, co se v mládí naučily, ještě na stará kolena využijí.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama