Kontokorent – peníze v záloze

Poměrně standardní součástí běžných účtů se stává kontokorent, tedy možnost jít na svém účtu „do mínusu“. Banky však tuto službu nenabídnou všem. Jak jí můžete získat a jaké jsou její výhody, nám pověděl Pavel Zúbek z Komerční banky.
Rodina šetří peníze...
Rodina šetří peníze...
unsplash.com

reklama

Co je to vlastně kontokorent a jak funguje?

Kontokorent, nebo také jinak povolený debet, je možnost jít na svém účtu tzv. do mínusu. To znamená, že máte bankou schválený nějaký limit, například 10 tisíc korun, který si při nedostatku vašich peněz na běžném účtu můžete automaticky půjčit.

Kouzlo povoleného debetu je v tom, že když si jej zřídíte, nemusíte následně znovu žádat. Jednoduše jej vyrovnáte s další výplatou a v případě potřeby můžete znovu čerpat. Vždy platíte úroky jenom za vyčerpanou částku.

Pro jaké případy se kontokorent vlastně hodí?

Musím zde upozornit, že na větší nákupy se kontokorent tak úplně nehodí. Jeho hlavním účelem je pokrytí základních plateb na vašem účtu v případě, že dočasně nedisponujete vlastními finančními prostředky. Například potřebujete zaplatit elektřinu nebo lyžařský kurz dítěti, ale na vašem účtu je nula a výplata vám přijde až za tři dny.

Pokud chci kontokorent získat, co proto mám udělat?

Nejedná se o nic složitého. O kontokorent můžete požádat třeba hned při založení svého účtu v bance. Pokud již účet máte, bude zřízení kontokorentu ještě jednodušší a nemusí být problém například získat i vyšší částku, samozřejmě s přihlédnutím k vaší finanční historii a schopnosti splácet. Kontokorent je zajímavou finanční rezervou poskytnutou bankou, kterou můžete a nemusíte využít. V případě nečekaných výdajů je vhodné tuto možnost mít, neboť peníze máte ihned k dispozici.

Komerční banka

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!