Královský díl – králové tenisu, kníže/ prezident a světová královna krásy

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání nejlepší čeští tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych, ministr a prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg a Miss Earth Tereza Fajkusová.
Show Jana Krause - 14.12.2012 - Obrázek 7
Show Jana Krause - 14.12.2012 - Obrázek 7

reklama

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 14. prosince večer na Prima family.

 

Moderátor přivítal dvě hvězdy letošního konce roku, Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha. „Vítězové Davisova poháru 2012," představil na začátku moderátor své hosty a pogratuloval jim ke slavnému vítězství.  „Vy jste vždycky říkal, že to jednou vyhrajeme. Jak jste o tom byl tak přesvědčený?" ptal se moderátor Radka Štěpánka. „Člověk si musí jít za svými sny, musí věřit," vysvětlil Radek. „I když jsme zažili různé prohry, ty nám pak pomohly," dodal. „Proč si při té čtyřhře dáváte ruku před pusu?" zajímal se moderátor. „My se kvůli tomu doma všichni pohádali a já jsem jim tvrdil, že je to kvůli tomu, aby vás nikdo neslyšel," dodával moderátor. „Ale to máte pravdu," ujistil ho Tomáš. „Co si říkáte? Já ho vosolím?" pobavil Kraus otázkou diváky. Říkáme si spolu, kam budeme servírovat," dodal Radek. „Mě pak zaujalo, že vy jste dokonce něco ukazoval rozhodčímu, něco se vám nezdálo na balonech," obrátil se moderátor na Radka Štěpánka. „To máte pravdu," přiznal Radek. Moderátor vytáhl tenisové míčky a požádal, aby mu popsal, jak si vybírá míče. „Vezmu si čtyři, jeden hodím doleva, jeden doprava a pak si vybírám na první servis podle toho, jak jsou míčky chlupatý. Já jsem při tom zápasu reklamoval, že chci tvrdší balony," vysvětlil Radek.  Jan Kraus s nimi probral průběh daviscupového zápasu. „To byla rubanice, já jsem se na tom sám vyčerpal. Já se bojím jít od televize, protože když odejdu, tak se ve výkonech zhoršíte. Co se člověku honí hlavou, když vede a pak je to jinak? Myslíte na to, nebo jen na balon?" ptal se moderátor. „Jen na balon," ujistil ho Tomáš.

 

„Na druhou stranu, když se na to člověk dívá, to musí být strašný nápor na nervy ovládat se před lidmi, když to někdy nevyjde. Vám to nevyjde, soupeře to ještě potěší, ne?" nadhodil moderátor. „To tak je," potvrdil Tomáš. Moderátor si spolu s tenisty prohlédl na plazmě „rybičku", kterou Radek v rámci zápasu kvůli hře předvedl. „Bylo to obdivuhodné," dodal uznale moderátor. „Já jsem byl v transu, byla to životní šance a bylo to buď, anebo," komentoval to Radek. Moderátora zajímalo, co tenisté dělají v šatně. „Když třeba Tomáš přišel zklamaný z kurtu, když vyhrál Ferrer, tak jsem ho obejmul, udělal, co mohl, pak jsme si řekli, že dál to bude buď, a nebo, dali jsme si naši týmovou písničku a šli jsme do boje. Každý má před tím svoje rituály, svoji rozcvičku," vyprávěl Radek. Moderátor nadhodil, že kamery často sledují jejich partnerky. „Juknete se tam za nimi občas?" zajímal se. „Když skončí balon, tak se někdy juknu," prozradil Tomáš. Moderátor chtěl vědět, jaký význam má pro ně publikum. „Pro nás to vždycky bude další člen týmu," přiznal Tomáš. Nakonec moderátora zajímalo, co si tenisté myslí o „hekání" v ženském tenise. „Nejsem zastánce," říkal Tomáš. „Je to moc strojené, ať mi někdo neříká, že to pomáhá," dodal. „Já bych vám rád ukázal, jak to u nás doma vypadá, když je v televizi daviscup," pronesl nakonec Jan Kraus a pustil hostům záznam, jak naplno prožíval jejich vítězství.

 

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg byl další z prezidentských kandidátů, které Jan Kraus přivítal ve svém pořadu. „Co říkáte, co tady pánové Štěpánek a Berdych udělali pro pověst republiky?" nadhodil moderátor. „Konečně jsme někde zvítězili," pronesl ministr. „Jak se vám vede, pane ministře?" vyptával se moderátor. „Bezvadně. Nic mi nechybí," ujistil ho host. „Jak se díváte na to své působení v politice? Šel byste do toho znovu?" chtěl vědět moderátor. „Ale ano, narodil jsem se tady, žiju tady, tak bych šel do politiky znovu," přiznal ministr. „Pane ministře, kandidujete na prezidenta… Co tomu říkáte?" nadhodil moderátor. „Nic," rozesmál svou lakonickou odpovědí host diváky. „Někteří kandidáti nesplnili podmínky, vypadli, je mi jich líto, ale jde se dál," dodal Schwarzenberg. „Máte kolegyni Peake na obraně," nadhodil moderátor. „Pan prezident se mýlil, když o ní řekl, že je to dívenka. První, co udělala, tak vyrazila generála," rozesmál ministr diváky. Probral s ním otázky pro prezidentské kandidáty. Kdy by jako vrchní velitel vydal příkaz k vojenské obraně země? „Pouze když je země v přímém ohrožení, musí dát prezident rozkaz k vojenské obraně země." Koho by určil do vedení ČNB? „Nikdy vám to neřeknu, protože kdybych je jmenoval a nebyl bych zvolen, jen bych těm lidem škodil," vysvětlil ministr.

 

Co jsou pro něj případné argumenty pro uděleni prezidentské milosti? „Obyčejné tragické lidské případy. Když jsem jako kancléř předával milosti panu Havlovi, tak jsem četl žádosti, kde byly popisovány tragické osudy, z toho důvodu existuje tento nástroj, aby v těchto případech zvážil milosti." „Orientoval byste se vlevo nebo vpravo?" „Ani jedno, ani druhé, byl jsem vychován ve věřící, konzervativní rodině. Na Západě mě kdysi zaujaly myšlenky sociálních demokratů, ale nenechám se dávat do žádné škatulky," vysvětloval. Koho z kandidátů by volil, kdyby nekandidoval? „Těžká volba. Znám ze Senátu Přemka Sobotku, ale bohužel jeho názory na Evropskou unii jsou trochu mimo," pronesl. Koho by považoval za nejhoršího kandidáta? „Moji rodiče mě vychovali tak, abych nikdy nemluvil špatně o dámě," odpověděl mnohoznačně ministr. „Jste věřící, jaký je váš názor na církevní restituce?" chtěl vědět moderátor. „Co se ukradlo, má se vrátit. Těm, kteří argumentují proti, bych doporučoval studovat dějiny církve od středověku až do dvacátého století a oni by pak tak nekecali." „Co nejlepší se vám zatím povedlo?" zajímal se Jan Kraus. „Trošku se mi podařilo napravit naši pověst, pomáhali jsme lidem v tísni na celém světě, postavili jsme se někdy proti většině," přemýšlel ministr. „Co považujete za nejhorší počin?" „Mnoho peněz jsem vydal na detektivní kancelář v případě pana Čunka." Co si myslí o EU? „Ze všech řešení je Evropská unie to nejlepší. Jsme největší příjemce peněz z EU, ale také na ni nejvíc nadáváme. Můj moudrý pradědeček říkal, co ten člověk proti mně má, já jsem mu nic dobrého neudělal," vysvětlil s nadsázkou.

 

Moderátor na závěr představil čerstvou Miss Earth, Terezu Fajksovou. „Tereza je velmi čerstvá miss Země. To souvisí s tím, že to je miss recyklovatelná?" vtipkoval moderátor. Tereza popsala, co je teď z pozice miss jejím úkolem - jezdit po světě a medializovat ekologické otázky. „Já jsem si představil, že by u nás slečna pracovala v lesním závodě," vložil se do debaty rozzářený ministr. „Na těch Filipínách to byl velký úspěch, že jste vyhrála miss. Blondýnka to nevyhrála řadu let," nadhodil moderátor. „Naposledy vyhrála blonďatá Dánka v roce 2001. Oni na Filipínách mají rádi blondýnky, říkají jim Barbie, ale ve smyslu lichotky," vysvětlila Tereza. Moderátor se zajímal o průběh soutěže a o to, v čem se soutěží. „Probíhá soustředění, seznámíme se s dívkami. Pak jsou různé aktivity, například jsme sázely mango. Navštěvovaly jsme nemocnice, předčítaly dětem. Na miss bylo celkem 79 dívek," popisovala Tereza.

 

„Jaké tam jsou disciplíny?" vyptával se Jan Kraus. „Všechny dívky se představují a promenují v plavkách, pak se postupuje do top 16 následně do top 8, následuje prezentace ve večerních šatech, poslední top 4 dostává otázky," vysvětlovala Tereza. „V rámci poslední čtyřky jsme dostaly jednu otázku - nejšťastnější okamžik v životě ženy. Já jsem v té otázce nerozuměla dvěma slovíčkům a začala jsem mluvit v tom smyslu, že pomáhat matce zemi není povinnost, ale výsada nás všech a tak dále.  Díky tomu jsem možná vyhrála, protože všichni za mnou pak chodili a říkali, že to byla ta nejhezčí odpověď, kterou slyšeli," vyprávěla Tereza.  „Co je pro vás tedy nejhezčí okamžik v životě?" ptal se Kraus. „Mít zdravou rodinu a krásné přátele, myslím vnitřně," prozradila Tereza.

 

Profily hostů:

 

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych – dvě česká tenisová esa a nejúspěšnější tenisté posledních let přijdou i se svou čerstvou daviscupovovou trofejí.

 

Karel Schwarzenberg – současný ministr zahraničí, šlechtic a další kandidát na prezidenta České republiky.
 

 

Tereza Fajksová – třiadvacetiletá Češka, která se před pár týdny stala nejkrásnější dívkou planety – Miss Earth 2012. Ve finále, které se konalo ve filipínské Manile, porazila soupeřky ze 79 zemí. „Cítím se úžasně, nečekala jsem tak obrovský úspěch. Je pro mě obrovská čest, že jsem titul Miss Earth získala jako první Češka v historii. Při korunovaci jsem se trochu zapletla do šatů a zavrávorala jsem, ale korunku jsem zachránila," řekla po vítězství Tereza. Modelce se teď hodně změní život. Bude plnit povinnosti spojené s titulem a měla by nafotit velkou ekologickou kampaň. Miss Earth je totiž spojená s ekologickými tématy.

 

Česká kráska z Ivančic u Brna ještě před odletem přiznala, že má k přírodě velmi kladný vztah. Rybaří, chodí na houby a samozřejmě třídí odpad. „Pokud se jedná o fyzickou krásu, tak používám stále stejnou kosmetiku, stejného kadeřníka, nepřebarvila jsem se. Velký důraz jsem při přípravě na soutěž kladla na garderobu, protože jsem věděla, že šaty jsou jednou z nejdůležitějších věcí, kterou si tam můžete vzít. Plus národní dar pro charitu," říká bývalá volejbalistka, která si štíhlou postavu pořád udržuje i díky sportu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!