Kreditní karta – půjčka s řadou výhod

Kreditní karta patří mezi nejzajímavější bankovní produkty. Můžete s ní nejen platit, ale zároveň si v případě potřeby bezúročně půjčit peníze až na několik týdnů. Tím ale její kouzlo zdaleka nekončí. Pokud se ji naučíte správně používat, může vám přinést řadu dalších výhod. Více nám prozradil Pavel Zúbek z Komerční banky.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

PRIMA RÁDCE: JAK SI VYBRAT TEN NEJLEPŠÍ OSOBNÍ ÚČET? 1

reklama

Jak byste stručně popsal kreditní kartu?

Na kreditní kartě máte k dispozici peníze banky, které jsou vám po schválení úvěrového limitu na kartě neustále po ruce nejen pro případ nouze či rychlého úvěru. Vedle debetní karty, kterou máte ke svému účtu, je proto dobré mít v peněžence i kreditní kartu pro výhodné nákupy. Výhodné proto, že je na ni navázán například slevový program nebo prodloužená záruka na zboží zaplacené kreditní kartou.

Zásadní rozdíl tedy je, že u debetní karty platíte průběžně svými penězi ze svého běžného účtu. V případě kreditní karty platíte z úvěru poskytnutého bankou a úvěr máte možnost splácet postupně. Pokud peníze vrátíte v tzv. bezúročném období (u Komerční banky je to až několik týdnů), neplatíte žádné úroky. Naši klienti také často a rádi používají kreditní kartu na běžné každodenní nákupy, aby měli přehled, kolik je běžný chod domácnosti stojí. Následně celou útratu splatí v bezúročném období. Díky těmto platbám mají vedení karty zdarma a navíc si mohou spořit 1 % z nákupu, max. 500 Kč měsíčně, na penzijní spoření.

Kreditní karta tedy nabízí další výhody. Jaké?

Debetní karty zřídkakdy nabízí přidanou hodnotu navázaných benefitů v podobě výhodných nákupů, slev a pojištění, jako tomu je u kreditních karet. V případě kreditky tedy můžete získat zajímavé slevy ve vybraných obchodech, asistenční služby, které jsou nápomocné například v případě nehody v domácnosti, nebo prodlouženou záruku na vybrané zboží.

Můžete uvést nějaký konkrétní příklad?

V nabídce Komerční banky máme kreditky, které toho nabízejí skutečně hodně. Pokud vlastníte například A kartu od KB, máte život výrazně jednodušší. Jakoukoli nepříjemnou událost od prasklé vody, prosakujících odpadů, nefungující elektřiny, plynu přes rozbitá okna, ucpaný komín až například po vymalování pokoje pro vás vyřeší asistenční služba, která patří do standardního balíčku benefitů těchto karet. Příjezd řemeslníků je vždy zdarma a všechny opravy do částky 10 tisíc Kč pokryje pojistka. A pokud vás sklátila chřipka nebo se léčíte z úrazu, potřebné léky vám přivezou domů. Tím ale výčet benefitů zdaleka nekončí.

Co dalšího nabízejí?

Díky programu VIP Sphere můžete získat zajímavé slevy až v deseti tisících obchodech po celé republice a po celý rok. Nejen to, v rámci A karty máte i asistenční službu, která vám pomůže zarezervovat letenky či lístky do divadla.

Čtěte: Důležité upozornění 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!