Křtiny královského princátka jsou za námi: Zářila víc Kate, Meghan nebo někdo úplně jiný?

Včera došlo ke slavnostní ceremonii křtin novorozeného syna Kate Middleton a prince Williama prince Louise. Pro fotografy šlo o jednu z nejatraktivnějších událostí roku, vždyť manželé se objevili na veřejnosti se všemi svými dětmi úplně poprvé! A kdo zaujal v onen osudový den nejvíce?
Princ Louis
Princ Louis
instagram/@spletnik.ru

reklama

Princ Louis, kterému ještě nejsou ani tři měsíce byl oblečen do klasického košile na křtiny a stal se osmým děťátkem královské rodiny, který byl pokřtěn právě v této košili. Ta byla ušita podle vzoru z roku 1841 a starší děti dvojice princ George i princezna Charlotte v ní byli pokřtěni také. 

A když už je řeč o oblečení, Kate dorazila na křtiny svého synka v luxusních bílých šatech Alexandera McQueena a kloboučku Jane Taylor. Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle zvolila šaty Ralph Lauren a klobouk Stephen Jones. Sestra Kate a teta Louise Pippa zvolila světle modré propínací šaty s límečkem. Působila svým outfitem nejusedleji a vlastně i nejméně zajímavě. Stejně jako Kate sáhla po krémové i manželka prince Charlese Camilla, vévodkyně z Corwallu. Doladila svůj outfit perlovým náhrdelníkem a samozřejmě kloboučkem. Společně s Kate tedy působily jako skutečné dámy z královské rodiny. 

Princ Louis
Autor: instagram/@spletnik.ru Princ Louis
Meghan Markle a princ Harry.
Autor: instagram/@spletnik.ru Meghan Markle a princ Harry.

K celému obřadu došlo v St James's Palace, kde byl před pěti lety pokřtěn i princ George. Princezna Charlotte byla pokřtěna roku 2014 v kostele Svaté máří Magdaleny v nemetropolitním hrabství Norfolk, kde byla roku 1961 křtěna i princezna Diana. Křtu se ujal arcibiskup canterburský Justin Welby, který na svém Twitteru ještě před ceremonií napsal o svých radostných pocitech. ‚‚Jsem šťasten, že mohu dnes pokřtít prince Louise - úchvatné dítě sezdané Bohem stejně jako my všichni. Prosím, přidejte se ke mně a modleme se za něj i jeho rodinu.‘‘

Celá ceremonie trvala 40 minut a poté se celá rodina odebrala domů, kde radostnou událost pohromadě oslavila. Na křtu zazněly dvě skladby a dvě hymny. Zvuky varhan zahájily celou ceremonii a odehrál se i koncert prince Johann Ernst of Saxe-Weimarského. 

Kate s rodinou.
Autor: instagram/@spletnik.ru Kate s rodinou.
Princ Louis
Autor: instagram/@spletnik.ru Princ Louis

Největší úspěch ovšem sklidila jako vždy starší dítka Kate a Williama. Nehledě na to, že Charlotte oslavila teprve před nedávnem třetí narozeniny, už teď je pořádně tvrdohlavá. Na křtinách si děvčátko dovolilo ‚‚neslýchanou drzost‘‘. V jednu chvíli se otočila na přítomné fotografy a rozhodla se jim připomenout, kdo jsou a kam patří. ‚‚Vás nikdo nezval,‘‘ pronesla. Aby fotografové nešli s rodinou na soukromou pokřtinovou oslavu, holčička se stále otáčela a kontrolovala, že jsou paparazzi na svých místech. 

Británie ale Charlotte miluje a takový počin tedy novináře spíše rozesmál než urazil. Navíc, princezna moc dobře ví, jak se slušně chovat a občas si tak podobné vtipné situace dovolit může. 

Princ George
Autor: instagram/@spletnik.ru Princ George
Princezna Charlotte
Autor: instagram/@spletnik.ru Princezna Charlotte

reklama

reklama