Kurýr se vrací, má novou tvář a je rychlejší než kdy předtím

Sedm let od Kurýra číslo 3 přichází duchovní otec této série Luc Besson, scenárista a producent v jedné osobě, s jejím restartem – doslova a do písmene. Sice už bez Jasona Stathama, ale slušné bitky, hezké holky a vytuněné Audi jsou tu pořád. Restart si dejte v pátek ve 20.15 na Primě.
Záběry z filmu Kurýr: Restart
Záběry z filmu Kurýr: Restart
AQS A.S.

reklama

Profesionální kurýr, bývalý nájemný zabiják Frank Martin (Ed Skrein), se tentokrát musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kurýr: Restart - upoutávka


V porovnání s trojkou, která se odehrávala kdesi na šedivém Východě, je návrat na slunnou francouzskou riviéru více než vítaný. Akce je tu spousta a místy i hodně přehnané, jak jsme u Kurýra zvyklí, a nechybějí ani rychlá auta a lepé vražedkyně alias trio neohrožených Mušketýrek, které se tu kolem Franka Martina neustále motá.

Záběry z filmu Kurýr: Restart
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Kurýr: Restart

Novému kurýrovi sice leccos chybí, hlavně asi pověstný klid a šťavnaté hlášky, ale atributy typického bessonovského akčního kousku film splňuje do písmenka. A jako bonus tu navíc potkáme Franka seniora, sympatického tátu agenta!

Záběry z filmu Kurýr: Restart
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Kurýr: Restart

Střihač minulého Kurýra Camille Delamarre, který tentokrát povýšil a dosedl na režisérskou židli, prokázal notnou dávku umu a čtvrtý díl nabušil akčními scénami s kvalitní choreografií (fandové akčního žánru potvrdí) a dobře si poradil i s obsazením a tempem snímku. Díky střídmé stopáži a množství honiček vám to uteče jako voda. 
Suma sumárum návrat Kurýra je vcelku záživnou, rozhodně nadprůměrnou akční podívanou, u které se nebudete nudit.

Záběry z filmu Kurýr: Restart
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Kurýr: Restart

Možná jste o Kurýrovi nevěděli, že...

  • Jason Statham už ve snímku nehraje, což jeho fanoušky jistě moc mrzí. Nedohodl se totiž s produkcí na penězích. Naschvál si tipněte, kolik si řekl za jeden natáčecí den. Pohybujete se v řádech deseti či statisíců? Tak to ještě hodně přidejte. Za jeden natáčecí den požadoval Jason rovných 11 milionů dolarů! Troškař to opravdu není.
  • Místo návratu na začátek a odvyprávění toho, jak se z Franka Martina vlastně Kurýr stal (anglicky prequel), se Besson rozhodl pro tzv. reboot – samostatně stojící příběh ignorující dosavadní trilogii Kurýrů.
  • Nový Kurýr, herec Ed Skrein, opustil kvůli této nabídce natáčení ságy Hra o trůny, kde hrál postavu Daaria Naharise, milence dračí matky, královny Daenerys.
  • Ve filmu jsou několikrát použity repliky z Dumasových Tří mušketýrů, zvláště ve scénách, kde se objevuje Frankův otec. Zajímavost: herec, který tu otce ztvárnil, Ray Stevenson, si v roce 2011 zahrál Porthose, jednoho ze Tří mušketýrů ve stejnojmenném snímku.
  • Bojový styl, kterým se tu vybraní účastníci kosí, je mixem krav maga a filipínských bojových umění.

reklama

reklama