Leonardo DiCaprio vyšetřuje vraždu na Prokletém ostrově

Detektiv Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) vyšetřuje záhadné zmizení pacientky vězeňské psychiatrické léčebny. Přitom musí sám bojovat o zachování vlastní příčetnosti. Hvězdně obsazený thriller Martina Scorseseho vysíláme v pátek ve 21.55 na Primě.
Ben Kingsley a Leonardo DiCaprio ve filmu Prokletý ostrov.
Ben Kingsley a Leonardo DiCaprio ve filmu Prokletý ostrov.
Paramount

reklama

Kolegové Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) a Chuck Aule (Mark Ruffalo) přijíždějí na prokletý ostrov Shutter pátrat po šílené vražedkyni (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně.

Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků druhé světové války. Atmosféra je napjatá také kvůli neustálé paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prokletý ostrov - upoutávka

Daniels je obětí své doby. Válečný veterán neustále vzpomíná na prožité hrůzy, a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky (Michelle Williams). Prokletý ostrov se pro něj stává osudovým místem. Danielsovi rychle dochází, že tady není něco v pořádku. Začíná podezírat zdejší lékaře vedené doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley), že jejich metody nejsou v souladu s Hippokratovou přísahou. Zároveň se u něj projevují čím dál častější záchvaty a musí bojovat o vlastní příčetnost.

Co možná nevíte

Prokletý ostrov režiséra Martina Scorseseho (Zuřící býk, Mafiáni, Špinavé ulice, Casino) vznikl podle stejnojmenného románu Denise Lehana.

V hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio (Titanic, Počátek, Vlk z Wall Street, Skrytá identita).

Prokletý ostrov se stal čtvrtým společným filmem Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Předtím spolu natočili Gangy New Yorku, Letce a Skrytou identitu. Od té doby spolu zatím spolupracovali na Vlkovi z Wall Street.

V hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio.
Autor: Paramount V hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio.

Scorsese a DiCaprio původně plánovali natočit nejprve Vlka z Wall Street. Nepodařilo se jim ale sehnat dostatek peněz. Proto se vrhli na Prokletý ostrov. Na Vlka z Wall Streetu došlo až o tři další roky později.

Scorsese prošpikoval Prokletý ostrov odkazy na mnoho klasických filmů. Obecně se dá brát jako jeho pocta tvorbě Alfreda Hitchcocka. Velkou inspirací se staly také dramata Laura a Kabinet doktora Caligariho.

Hlavní hrdina je traumatizovaný zážitky z osvobození koncentračního tábora Dachau. Jde o skutečnou historickou událost. Tábor Dachau byl osvobozen americkou armádou na sklonku druhé světové války 29. dubna 1945.

Detektiv Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) vyšetřuje záhadné zmizení pacientky vězeňské psychiatrické léčebny.
Autor: Paramount Detektiv Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) vyšetřuje záhadné zmizení pacientky vězeňské psychiatrické léčebny.

Prokletý ostrov patří k nejúspěšnějším filmům Martina Scorseseho.

Scorsese v současnosti spolupracuje s kabelovou televizí HBO na přípravě seriálu Ashecliffe (pojmenovaném stejně jako vězeňská psychiatrická léčebna z Prokletého ostrova). Ten by se měl odehrávat před událostmi z filmu.

Scorsese a HBO už úspěšně spolupracovali na dobovém gangsterském seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City.

Detektivní Thriller Prokletý ostrov vysíláme v pátek ve 21.55 na Primě.

(USA, 2010)

Režie: Martin Scorsese
Hrají: Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max Von Sydow, Michelle Williams, Jackie Earle Haley

reklama

reklama