Fotři jsou lotři. Znáte 8 největších zajímavostí z jejich filmového života?

Robert De Niro a Ben Stiller opět na scéně. Máte ty dva kohouty na jednom smetišti opravdu rádi? Pak určitě nepropásněte ani třetí díl z komedií o fotrech - Fotři jsou lotři.
Robert De Niro přijal roli nerudného fotra jako součást svého nového zaměření na komediální filmy.
Robert De Niro přijal roli nerudného fotra jako součást svého nového zaměření na komediální filmy.
Universal Pictures US

reklama

Dvojčátka Grega (Ben Stiller) a Pam Jebalových (Teri Polo) slaví páté narozeniny. A tak za nimi do města přijíždí děda Jack (Robert De Niro) a babička Dina (Blythe Danner) Byrnesovi.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Fotři jsou lotři - upoutávka

Ačkoli se tchán, který je vlastně vysloužilý agent CIA, se svým zeťákem, jenž pracuje jako zdravotní bratr, už mnohokrát usmířili a diváci si pokaždé myslí, že Gregovo místo v Jackově „kruhu důvěry“ už nemůže nic narušit, i tentokrát budeme svědky podezřívání, poměřování sil a soubojů, kdo z těchto dvou chlapů je větší chlapák.

Záběry z filmu Fotři jsou lotři
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Fotři jsou lotři

Navíc na starého Jacka zřejmě přichází doba bilancování. Po malém infarktu se v telefonickém rozhovoru velmi vážně Grega ptá, jestli je připraven stát se hlavou klanu. Pro případ, že by se s ním, velkým Jackem něco stalo. A protože Gregovi už není dvacet ani třicet a v životě musel často obstát i bez tchána za zády, tak se na hlavu rodiny docela cítí. Jenže Jack je drsňák, který navíc svého zetě podezírá, že má poměr s kolegyní Andi (Jessica Alba).

Záběry z filmu Fotři jsou lotři
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Fotři jsou lotři

Takže Greg znovu musí celý film dokazovat, že je hoden lásky a úcty svého tchána. Zní to možná trochu pateticky, ale je u toho spousta srandy. A dějem zamíchají také velmi sexy tváře. Pro dámy: navždy sladký Owen Wilson. A pro pány: velmi koukatelná Jesicca Alba. Přidáte-li šaramantní Dinu Byrnes a druhou „babičku“ Roz Jebalovou (Barbra Streisand) a jejich roztomilá vnoučátka, máte vynikající ingredience na dobrou americkou komedii!

Americkou komedii Fotři jsou lotři si pusťte v sobotu ve 20:15 na Primě!

Ben Stiller ve filmu Fotři jsou lotři.
Autor: Universal Pictures US Ben Stiller ve filmu Fotři jsou lotři.

Fandové tvrdí:

 • Tolik superstar v jednom filmu!
 • Humor. Ano, i ve třetím pokračování se pořádně zasmějete!
 • Chemie mezi De Nirem a Stillerem je pořád boží!

Šťourové tvrdí:

 • Kritici říkají, že jde o vyvařenou polívku
 • Málo gagů, nových vtipných scének
 • Proč tam hrají Laura Dern a Harvey Keitel vyložené štěky?
  Záběry z filmu Fotři jsou lotři
  Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Fotři jsou lotři

8 zajímavostí ze života fotrů

 1. První díl trilogie komedií Fotr je lotr byl natočen v roce 2000 (v orig. Meet the Parents). Dvojka vznikla o čtyři roky později. V originále se jmenuje Meet the Fockers, do češtiny byl název filmu přeložen jako Jeho fotr, to je lotr. Oba filmy režíroval Jay Roach.
 2. Trojka byla natočena v roce 2010, tedy deset let po startu úspěšné jedničky. A to pod anglickým názvem Little Fockers. Slovo Focker je v angličtině příjmení Grega Jebala. Takže přímý překlad filmu by zněl Malí Jebalové.
 3. Šlo o pěkně drahý biják. Odhadované náklady na výrobu a honoráře třetího pokračování jsou 100 milionů dolarů. Pořádnou část pravděpodobně ukously herecké honoráře, protože hvězdami se to tu hemží i v malých roličkách. Přesto se vyplatilo třetí Fotry lotry natočit. Celosvětový výnos byl 310 milionů dolarů.
 4. Dustin Hoffman měl opět zářit jako Bernie Jebal, ale byl zklamaný ze scénáře i z výměny režiséra, a tak dlouho otálel s tím, zda bude vůbec na filmu participovat, že se nakonec objevil pouze v šesti scénách.
 5. Také Barbra Streisand se tímto filmem příliš netrápila. Ani jej údajně neviděla celý. Přiznala to v rozhovoru. Nechala si jen od produkce poslat kazetu se svými scénami, schválila je a dál si prý tehdy užívala lázeňský pobyt ve Švýcarsku.
 6. Ukázalo se, že Ben Stiller a Owen Wilson, který hraje Kevina, bývalého přítele Pam, spolu hráli už v devíti filmech. A Fotři jsou lotři byl jejich desátý.
 7. Herečka Nicole DeHuff, která ve dvou předchozích filmech hrála Pamelinu sestru Deborah, se ve třetím pokračování už neobjevila. V roce 2005 zemřela poté, co jí třikrát za sebou lékaři nedokázali správně diagnostikovat zápal plic.
 8. Každý z „fotrovských“ filmů má jednu scénu u rodinné večeře. A pokaždé se při ní stane něco moc legračního. V prvním filmu spadne čínská váza z krbové římsy, v níž je nasypán popel zesnulé matky taťky Jacka Byrnese. Ve druhém spadne omylem do rozpáleného kyblíku na fondue kousek předkožky po malém Gregovi. A můžete se těšit i na trojku. Co se stane tentokrát?
Robert De Niro ve filmu Fotři jsou lotři.
Autor: Universal Pictures US Robert De Niro ve filmu Fotři jsou lotři.

Režie: Paul Weitz
Scénář: John Hamburg, Larry Stuckey
Kamera: Remi Adefarasin
Hudba: Stephen Trask
Hrají: Robert De Niro, Ben Stiller, Owen Wilson, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Blythe Danner, Teri Polo, Jessica Alba, Laura Dern, Kevin Hart, Daisy Tahan, Colin Baiocchi
Rok uvedení: 2010

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!