Prima Dana Morávková: Když rozzlobíte malou holku, může být pěkně nebezpečná!

Herečka Dana Morávková k televizi Prima patří už hezkou řádku let. Prošla nekonečným seriálem Velmi křehké vztahy, krimiseriálem V.I.P vraždy a teď se divákům představuje jako nekompromisní baronka Gabriela Trachtová v TEMNÉM KRAJI. Všechny tři postavy mají podobný charakter – hodné dámy to tedy rozhodně nejsou!
Dana Morávková v roli baronky v seriálu TEMNÝ KRAJ 3
Dana Morávková v roli baronky v seriálu TEMNÝ KRAJ 3
FTV Prima/ Temný kraj

reklama

„Myslím si, že Andrea ve VKV, Irena ve V.I.P. vraždách i Gábinka v Kraji jsou rozhodně hodné holky,“ usmívá se potutelně herečka, kterou scenáristky Kateřina a Jitka Bártů obsazují jen do rolí ukázkových potvor. „Hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé, kam chtějí.“

Takto si pamatujeme Danu Morávkovou v oblíbených VKVéčkách. Jako mrchu Andreu:

Dana Morávková v původním českém seriálu Televize Prima Velmi křehké vztahy..
Autor: FTV Prima Dana Morávková v původním českém seriálu Televize Prima Velmi křehké vztahy..

Od zla by se očekávalo, že bude velké a mohutné, ale u Dany Morávkové výjimka potvrzuje pravidlo. „Mně se ty mrchy hrají moc dobře. Mám něco kolem 160 centimetrů, a když rozzlobíte malou holku, může být pěkně nebezpečná!“ varuje herečka.

To, že se Dana Morávková objevuje už v druhé sérii TEMNÉHO KRAJE, za to můžou samy autorky projektu. „Holky mi tu postavu psaly na tělo. Vymyslely mi, kde žiju, že mi patří Štiřín, mám v garáži zaparkovaný pořádný bourák, do postele mi daly milence... Měly vymyšlené, co všechno ta jejich baronka bude mít a že si s chlapy jen hraje.“ Vše nakonec klapne do puntíku, jen s těmi milenci se nepředaly.

Dana Morávková v roli baronky v seriálu TEMNÝ KRAJ 2
Autor: FTV Prima/ Temný kraj Dana Morávková v roli baronky v seriálu TEMNÝ KRAJ 2

„V první sérii jsem měla Radima Zimu, který chudák umřel. V této sérii mi nějaký milenec chybí. Tajně si myslím, že mimo kameru ho moje baronka našla a užívá si,“ uvažuje nahlas herečka, která dokonce na plac propašovala nějaké kousky ze svého šatníku.

Poslechněte si Danu Morávkou, co nám při natáčení první série TEMNÉHO KRAJE řekla o svém vztahu ke střelným zbraním. V roli Baronky k nim má hodně blízko:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dana Morávková: Dívejte se na Temný Kraj

„Domluvila jsem se s holkami od kostýmů a nakonec tam mám nějaké své kabáty a kabelky. Samozřejmě, že většina věcí je filmová, doma nemám všechno. Jsem ale ráda, že se něco mého využilo.“

Lukáš Vaculík a Dana Morávková, setkání po letech díky TEMNÉMU KRAJI

Baronka Trachtová si proplouvá celým seriálem a občas se jí pod nohy připlete nevítaná osoba, ale i tak zůstává za všech okolností dámou. „S Davidem Suchařípou kujeme pikle a pomáhám mu. Myslím si, že mají takový oboustranně zištný vztah. Dokonce se u ní na pozemku najde mrtvola. Hrozně mě to rozčiluje, nechci tam ty policisty pustit a oni mi tam pořád lezou,“ směje se herečka, která se díky natáčení po dvaceti letech sešla s hlavním představitelem Lukášem Vaculíkem. „Už to je dvacet let, kdy jsme s Lukášem točili pohádku Z pekla štěstí a od té doby se známe. Vůbec se nezměnil, pořád je to sympatický, milý kluk. Jen jsme se v této sérii nepotkávali tak často, jak bych si přála.“
A jak nakonec vypočítavá a rázná baronka dopadne? „Myslím, že tahle potvora nikdy potrestaná nebude, schytá to za ni někdo jiný,“ uzavírá Dana Morávková.

Dívejte se na další premiérový díl krimiseriálu Temný kraj v sobotu 16. 11. ve 20.15 na Primě.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!