Máte několik půjček, které vám nedají spát? Konsolidujte!

Nemůžete usnout a stále myslíte na vysoké splátky svých půjček? Nemusíte přitom brát prášky na spaní. Stačí zajít do vaší banky a zeptat se na konsolidaci, tedy sloučení více půjček do jedné výhodnější. Jak to funguje a jak můžete ušetřit na splátkách, jsme se zeptali Pavla Zúbka z Komerční banky.
Odcizené peníze kvůli vadnému bankomatu vám banka vrátí...
Odcizené peníze kvůli vadnému bankomatu vám banka vrátí...
pixabay.cz

reklama

Spí se vám dobře?

Mně ano, ale u řady lidí, kteří si před několika lety vzali půjčku s vysokým úrokem nebo platí několik úvěrů najednou a díky vysokým splátkám žijí od výplaty k výplatě, to tak být nemusí. Přitom není nic složitého se nevýhodných půjček zbavit. Řešením je konsolidace půjček například přes Optimální půjčku.

Co to přesně znamená a jaké to má pro dlužníky výhody?

Pokud už nějaké úvěry máte, nebo platíte vysoké úroky za vyčerpanou kreditku či povolený debet, a potřebujete snížit své měsíční výdaje, je výhodné úvěry sloučit do jedné půjčky. Tím můžete ušetřit i několik tisíc na měsíčních splátkách. Sloučit můžete i úvěry u různých bank. V Komerční bance vám s převodem pomůžeme a kontaktujeme ostatní banky za vás. Navíc se neplatí žádný poplatek za sjednání. Vedle toho si můžete upravit dobu splácení, a tím i výši splátky tak, aby vám vyhovovala. Stejně jako u klasického úvěru můžete tuto půjčku kdykoliv splatit bez dodatečných nákladů.

Zní to dobře, ale můžete uvést nějaký konkrétní příklad, se kterým jste se setkal?

Měli jsme klientku, která se po rozchodu s přítelem dostala do složité finanční situace, protože najednou musela k nájmu sama měsíčně splácet sedm tisíc za úvěr na nákup osobního automobilu, čtyři tisíce za další úvěr na rekonstrukci koupelny a přes dva tisíce za úvěr ke kreditní kartě.

My jsme její méně výhodné úvěry od jiných bank spojili do jednoho s výrazně nižší úrokovou sazbou a její splátky se rázem snížily z 13 100 Kč na 7476 Kč měsíčně, tedy o 5624 Kč méně. Vše si můžete spočítat sami na našich webových stránkách www.kb.cz/optimalnipujcka.

Optimální půjčka – vzorový příklad

Výše úvěru 150 000 Kč, splatnost 10 let, pevná úroková sazba 5,90 % p. a., RPSN 6,06 %, celková splatná částka 198 919,82 Kč. 1. splátka úroků 467,08 Kč, 2. - 119. anuitní splátka 1669 Kč, 120. anuitní splátka 1510,74 Kč. Jednorázový poplatek za sjednání úvěru 0 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. Příklad je spočítán k datu čerpání 1. 10. 2018 a termínu splácení úvěru vždy k 20. dni v měsíci.

Komerční banka

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!