Máte tendenci fotit někomu intimní partie? V Anglii vám za to nově hrozí 2 roky vězení

Takzvaný „upskirting“ byl tento týden v Anglii a Walesu oficiálně uznán jako trestný čin. „Upskirtingem“ je myšleno focení (nejen) žen, respektive zejména jejich partií od pasu dolů, za účelem zachytit jejich intimní partie. Pachatelům za tento čin mohou hrozit až dva roky vězení a umístění v rejstříku sexuálních delikventů, uvedla agentura DPA
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

„Odjakživa jsme jednozdnační – neexistují žádné omluvy pro takové chování a pachatelé by měli pocítit plnou sílu zákona. Ode dneška ji pocítí,“ uvedla v prohlášení ministryně spravedlnosti Lucy Frazerová.

Zákon má zamezit ponižování lidí

Frazerová poděkovala rovněž účastníkům kampaně za jejich úsilí k zajištění toho, „aby bylo více lidí chráněno před touto ponižující a degradující praxí,“ která typicky zahrnuje pořizování fotografií pod oděvy lidí bez jejich vědomí se záměrem zachytit jejich intimní partie.

ilustrační foto

Učitelé v USA se bouří proti přísnému zákonu ohledně sexu a sexuálního obtěžování

Nový zákon o voyerismu zakazuje praxi „kde je účelem získat sexuální potěšení, nebo způsobit ponížení, úzkost či utrpení". Patří sem i případy, kdy viníci říkají, že snímky byly pořízeny pouze ‚pro pobavení‘.

Co říkají dostupné statistiky?

Podle statistik Press Association (Asociace tisku) byli vloni mezi oběťmi takzvaného „upskirtingu“ lidé ve věku od sedmi do sedmdesáti let. Podle uveřejněných dat se počet incidentů zvýšil ze 78 případů mezi lety 2015 až 2017 na 94 za rok 2018. Vzhledem k tomu, že dvě největší policejní jednotky v této oblasti (Metropolitní policie a West-Midlandská policie) organizaci neposkytly svá data, počítá se, že čísla budou ještě vyšší.

reklama

reklama