Michael Caine byl z natáčení v Čechách nadšený

Britský oscarový herec Michale Caine je jednou z hlavních hvězd historického filmu Jan Žižka, který režíruje Petr Jákl. Pětaosmdesátiletý Angličan se své role Lorda Boreše zhostil tradičně jako profesionál. Je to pár dnů, co se na hradě Křivoklát s kolegy a celým štábem rozloučil.
Michael Caine hraje Lorda Boreše
Michael Caine hraje Lorda Boreše
© Stanislav Honzík

reklama

Během natáčení filmu Jan Žižka Michael Caine vtipkoval a nešetřil ani chválou: „Myslím si, je to skvělý příběh. Navíc všude kolem ta úžasná atmosféra, moc jsem si to tady užil.“  Na place se Michael Caine potkal kromě Bena Fostera například i s Tilem Schweigerem či Sophií Lowe. Přímo fascinován však byl českým osazenstvem, napříč všemi profesemi, které k filmu patří. „Češi jsou skutečně milí. A vysocí! Už jenom tady na natáčení… režisér, moje asistentky, moji herečtí kolegové… Jak vy to děláte?“ 

Poslechněte si celý rozhovor s jedinečným Michaelem Cainem pro náš TopStar: 

Režisér Petr Jákl je ze spolupráce s Michaelem Cainem nadšený

 Režisér Petr Jákl vnímal spolupráci s tímto mimořádným mužem jako neuvěřitelný zážitek. „Nedokážu pořád pochopit, že mi Michael, jak mu všichni během natáčení říkali, nechtěl totiž, aby  ho někdo oslovoval Sire, dal tu šanci a šel do toho se mnou. Věřil mi natolik, že se mi svěřil jako režisérovi, čehož si neuvěřitelně vážím a je to pro mě obrovská pocta, jaká se nedá slovy vyjádřit,“ přibližuje Jákl čerstvou spolupráci s oscarovým hercem.

Natáčení historického filmu Jan Žižka pokračuje na dalších místech České republiky. Ve filmu se objeví také tváře Primy jako je Roman Šebrle nebo Petr Vágner.

 

reklama

reklama