Michal David poruší u Itala dietu!

Emanuel přivítá tuto neděli na své chatě hitmakera Michala Davida. Známý zpěvák a skladatel má italské kořeny, v dětství v Itálii žil, umí italsky a má rád Emanuelovu kuchyni.
Michal David poruší u Itala dietu! - Obrázek 5
Michal David poruší u Itala dietu! - Obrázek 5

reklama

Emanuele se nám představí ve své nové funkci moderátora česko-italských dnů na Staroměstském náměstí, pak ale hajdy na chalupu, kam za svým oblíbeným kuchařem přijede Michal David. Na co se může hitmaker i diváci těšit? Co Manu připraví ve své venkovní kuchyni? Jako předkrm italskou pastu trochu jinak, pak následuje velkorysá hostina pro milovníky mořských plodů a nakonec kokosový zmrzlý mousse.

Těšte se na souhru chutí a vůní již tuto neděli 18. září od 18.00 s Italem v kuchyni.

Špagety s česnekovým krémem a zapečenými rajčaty ze střední a jižní Itálie jsou trošku složitější než obvykle. Soudkovitá rajčátka pokrájíme a dáme je s troškou olivového oleje, tymiánem, bazalkou a oreganem zapéct na čtvrthodinu do trouby. Uvařené špagety servírujeme na lůžku z česnekového krému, který připravíme rozmixováním střídky z bílého chleba a napařených stroužků česneku. Takto „podestlané“ špagety korunujeme zapečenými rajčaty a postrouháme sýrem pecorino.

Cappon magro a zelená omáčka je pastva pro oči a opáčko pro ty, kteří znovu rádi uvidí, jak naporcovat humra, tygří krevety a udělat omáčku salsa verde. Na námořnickou hostinu padnou ryby mořský vlk a ropušnice, všechno se vaří v páře. Dále kilo humra, langustiny, krevety. Jde o velmi zdravé jídlo, protože obsahuje i spoustu barevné zeleniny. Je to taková estetická pyramida ze samých dobrot a bílé víno je k ní prý přímo povinné. Salsa verde, která ji dochutí, se utře z ančoviček, oliv a kaparů, nasekané petrželky, vařeného žloutku, olivového oleje, piniových oříšků a bylinek. Michal David rád porušil dietu, protože takové jídlo nejí každý den ani on. A jaká sladká tečka nedělní hostinu završí? Lehký, letní a osvěžující dezert. Kokosový zmrzlý mousse obsahuje kromě kokosu, třených bílků s cukrem ve vodní lázni, smetany a citronové šťávy ještě ovocnou omáčku na ozdobu. Mousse zmrzne ve formičkách vystlaných potravinářskou fólií přes noc v mrazáku. Z plodů mučenky, jejíž dužinu Manu vydlabe, a z pomerančové šťávy a třtinového cukru s přidáním maizeny vytvoří nevšední pikantní omáčku. Že je to všechno moc obtížné? Jedna moudrost od Emanuelova dědečka na závěr zní: „Moře bez vln nevychová zkušené námořníky“. Platí to i pro kuchaře…

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!