Mission: Impossible - Národ grázlů aneb Nejlepší díl M: I vůbec?


Ethan Hunt je zvyklý přijímat mise, jejichž zvládnutí je téměř nemožné. Pod vedením Christophera McQuarrie, se kterým Tom Cruise natočil i snímek Jack Reacher: Poslední výstřel, se mu to opět daří a opět nechává diváka v milém údivu: kam může série M: I ještě růst? Uvidíte v sobotnu ve 21.55 na Primě.
Záběry z filmu Mission: Impossible - Národ grázlů
Záběry z filmu Mission: Impossible - Národ grázlů
20th Paramount Pictures

reklama

Mnozí se shodují, že Národ grázlů je nejlepším dílem Mission: Impossible. A dost možná jim dáte za pravdu. Pátá Huntovka spolkla samozřejmě obří rozpočet, ale nebyly to peníze utracené nadarmo. Výborně napsaný scénář a jisté režijní vedení udělalo z Národa grázlů opravdovou filmovou lahůdku, před kterou musí smeknout i ti, kteří nepatří ke skalním fandům této série.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mission: Impossible - Národ grázlů - upoutávka

Tom Cruise pasuje Ethana Hunta na amerického Bonda, ale oproti svému anglickému protějšku zůstává týmovým hráčem a nechybí mu ani vtip (!). Týmový duch je vůbec něco, co si v tomto díle Mission Impossible vychutnáte. Na sehranost známé partičky Huntových agentů v podání Simona Pegga, Jeremyho Rennera a Vinga Rhamese je radost se koukat a když se k tomu přidá ještě krásná Rebecca Ferguson alias všeho schopná agentka Ilsa, nemůžete si jako filmový fanoušek přát víc.

Zápletka v opeře, akce pod vodou, honičky na motorkách, vzlet Airbusu, to všechno jsou prvotřídně natočené scény, které drží pohromadě díky chytrému a vyváženému scénáři. Zkrátka vizuální slast.  Neortodoxní pracovní metody tajné vládní organizace IMF (Impossible Mission Force) jsou trnem v oku státním úředníkům. Jejich nevole zajde tak daleko, že se rozhodnou službu rozpustit a jejího šéfa Ethana Hunta hnát k zodpovědnosti.

Záběry z filmu Mission: Impossible - Národ grázlů
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu Mission: Impossible - Národ grázlů

Mezitím se ovšem o slovo začne hlásit tajná organizace Syndikát složená z bývalých agentů, kteří přeběhli na druhou stranu. Jejich cílem je zničit světový pořádek tak, jak ho známe, a nastolit jiný – jejich vlastní. Ačkoli Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, dá dohromady svůj tým a profesionálním teroristům se rozhodne postavit.

Možná jste o Mission: Impossible - národ grázlů nevěděli, že…

Režisér Christopher McQuarrie je kromě tohoto dílu zodpovědný i za poslední Mission: Impossible - Fallout a je tak jediným režisérem, který byl na natáčení M: I přizván podruhé. K poslednímu dílu M: I - Fallout napsal rovněž scénář a podílel se na něm i jako producent.

Mission: Impossible - Národ grázlů uvidíte v sobotnu ve 21.55 na Primě.

reklama

reklama