Mít Rihannu za družičku? Sen každé nevěsty

Rihanna a Sonita
Rihanna a Sonita
instagram

reklama

Slavná zpěvačka jako družička? Tím by nepohrdla žádná nevěsta. Štěstí měla dlouholetá kamarádka zpěvačky Rihanny Sonita Alexander. Té totiž čokoládová kráska přiletěla na svatbu do rodného Barbadosu. Holky jsou nejlepší kamarádky a na to neměl zatím vliv ani Rihannin obrovský úspěch v showbyznysu. Opravdové kamarádství je vzácné a Riri si je toho vědoma. Autorka hitu "Shine Bright Like a Dimanod“ přiletěla už v pátek. Na svatbu pak oblékla modré šaty s výstřihem a vlasy sepla do staženého drdolu. Stejně bylo upravených dalších šest družiček.

Zpěvačka se náramně bavila, od samého rána dávala na Instagram fotografie z tohoto radostného dnu. Dokonce to vypadá, že Riri chytla svatební kytici. Ještě by to ale chtělo nějakého partnera. Po jejím boku se naposledy objevoval podnikatel ze Saudské Arábie Hassan Jameel. Vztah ale v květnu skončil. Rihanna ho podle své mluvčí měla dost. „Prostě ji přestal bavit,“ řekla tehdy.

#sonitaalexanllas11}

Příspěvek sdílený bajans4rihanna (@bajans4rihanna),

 

 

 

Rihanna Is The Bridesmaid As Her Friend Gets Married In Barbados . She’s one of the world’s biggest music stars. But Rihanna was not the focus on Saturday, when the Work songstress attended a friend’s wedding back at home in Barbados. . Sharing several snaps to Instagram, the 30-year-old singer revealed herself to be a participant in the ceremony in the form of a bridesmaid. . As she was getting ready, she donned a satiny peach-hued kimono with the word ‘Bridesmaid’ embroidered on the back in gold script. Her soon-to-be married friend sported a similar garment, though hers boasted more of a pale violet color. . Riri parted her raven locks straight down the middle and tied them back into a long ponytail. . Long dangly gold earrings appeared to be her only accessory, while dark eye-liner, subtle blush and dark rose lipstick ensured the recording star was ready for the inevitable plethora of pictures. . The multi-Grammy-winner supplied her 64.3 million Instagram followers with two photos from the preparations, including a short clip of her and her friend wagging their behinds at the camera. . . #MayorNaijaBlog #Rihanna

Příspěvek sdílený MayorNaijaBlog ( MNornaijablog),

reklama

reklama