Mladý muž žádal rodinu o souhlas se sňatkem. Otec mu vydloubal oči lžící

Otřesný přápad brutálního násilí mezi příbuznými řeší policie v Pákistánu. Mladý muž své rodině oznámil, že si chce vzít svoji přítelkyni. S pochopením se ale nesetkal. Vlastní otec s bratry mu „za trest“ vydloubali oči lžící. Jako věřící prý takový vztah nemohli dopustit.
Mladého muže zmrzačili členové jeho vlastní rodiny
Mladého muže zmrzačili členové jeho vlastní rodiny
Rumble.com

reklama

Dvaadvacetiletý Abdul Baqi z pákistánské vesnice Nasirabad žil zcela normální život. Našel si dívku, kterou si chtěl vzít, a tak šel požádat o svolení svoji rodinu. Zřejmě ale vůbec netušil, jaké bude mít tato poměrně banální záležitost následky.

„Otec nejdříve souhlasil. O tři hodiny později ale spolu s mými čtyřmi bratry vtrhnul do pokoje, přivázali mě k posteli a začali mě zbavovat očí,“ popsal podle serveru Daily Mail mladý muž začátek svého utrpení. Matku prý zamkli v jejím pokoji, aby nemohla jakkoliv zasáhnout. Nepochopitelný a brutální čin tak mohl pokračovat.

Abdul Baqi v nemocnici
Autor: Rumble.com Abdul Baqi v nemocnici

„Otec použil zadní stranu lžíce, aby mi vydloubl první oko. Viděl jsem, jak mi oko vidí z důlku. On pak vzal nůž a přeťal žilky,“ vylíčil Baqi okamžiky hrůzy. Svého otce a bratry prosil, aby ho už nechali, jenže ti mu nevěnovali pozornost a připravili ho i o druhé oko. „Když skončili, snažně jsem je prosil, aby mě zabili, ale oni řekli, že mě potřebují jako odstrašující příklad pro ostatní kluky ve vesnici.“

Zbídačeného muže odvezl do nemocnice jeho bratr, který v době incidentu nebyl doma. Z okresního špitálu okamžitě poslali Baqiho do specializované nemocnice v metropoli Karáčí v naději, že se alespoň jedno oko podaří zachránit. Lékařští specialisté ale následně konstatovali, že už nikdy vidět nebude.

Takhle muž vypadal před hrůzným incidentem:

A proč k tak brutálnímu činu vůbec došlo? Sám poškozený poskytl vysvětlení pro server The Express Tribune. „Můj otec a bratři nebyli šťastní z dívky, kterou jsem si vybral. Často mi říkali, že nikdy nedopustí, abych si vzal dívku, která se mnou jen tak klábosí po telefonu. Řekli mi, že jako věřící muži namůžou tento vztah snášet.“

Šílený případ nyní vyšetřuje policie. Otec i dva Baqiho bratři už byli zadrženi. Další dva jsou podle místních médií stále na útěku.

reklama

reklama