Motorkář ji smetl ze silnice i ze života. Pomozte ochrnuté Lence dostat se z nemocnice domů

Třicetiletá Lenka si vyrazila s dcerkou k vodě. Výlet i normální život jí ukončil motorkář, který se přiřítil rychlostí 120 km/hod. On vyvázl s poraněnou rukou, ona je nadosmrti ochrnutá. Teď jde ale o to, aby Lenka mohla jít domů a neskončila v ústavu. Pojďme jí pomoct.
Na místě zasahoval vrtulník
Na místě zasahoval vrtulník

reklama

Televize Prima odvysílala ve Zprávách FTV Prima reportáž o třicetileté Lence, které zcela změnil život jeden letní výlet. Reportáž (najdete ji ZDE) vzbudila veliký ohlas diváků naší televize, proto jej přinášíme i u nás, abychom Lenku podpořili.

Co se vlastně stalo?

V červenci letošního roku byla Lenka ještě usměvavá mladá žena plná života, která o víkendu vzala kolo a s dcerkou Eliškou a matkou svého přítele vyrazila k rybníku. Bohužel se ocitla ve špatnou chvíli na špatném místě.

Jak můžete pomoci? Pošlete Lence pohled, Elišce dárek nebo podpořte rodinu finančně.

Jely po malé silničce a poté musely překřížit silnici nižší třídy z Milevska. Sestoupily z kol a začaly přecházet. Eliška byla už na druhé straně, maminka přítele za bílou čárou, jen Lenka byla stále i s kolem ve vozovce. V tom se ozval ohlušující rachot, Lenka ještě stačila vykřiknout "Eli, utíkej," a přišel konec.

Obrovská síla rozpůlila Lenčino kolo a Lenku vymrštila do lesa. Matku Lenčina přítele motorka smetla do příkopu, kde zůstala ležet s těžkými zlomeninami.

Číslo účtu Lenky: 3818100001/5500
S jinou než peněžitou pomocí se můžete obracet na její matku, Marcelu Kohoutkovou:
tel. č. 776752744 nebo na: opunice@seznam.cz

Lenka ležela na kraji lesní cesty s vážnými zraněními těla i hlavy. Poslední, co ještě slyšela, bylo "Maminko, neumírej". A pak zhaslo světlo. Život jí zachránili kolemjedoucí řidiči. Začali s oživováním a masáží srdce a vrátili Lenku na tento břeh ještě před příletem vrtulníku.

Lenka bohužel celkově ochrnula, dýchá jen pomocí plicního ventilátoru, polykací reflex jí byl zachován jen ze 30 procent a vidí jen na jedno oko.

"Stav Lenky je nezvratný a ten nejhorší, který mohl nastat. Nenávratné poškození míchy, sama nedýchá, celkově je ochrnutá. V pořádku zůstalo jen jedno oko, kterým malinko komunikujeme. Nezůstal zachován ani polykací reflex, prostě nic, je to šílené," říká maminka Lenky marcela Kohoutková.

Lenka má dvě možnosti: 1. buď skončí v LDN nebo 2. se o ni rodina postará. Její maminka si ji chce vzít do domácí péče.

Maminka Marcela Kohoutková by ji ráda vzala domů a starala se o ni. K tomu ale potřebuje vybavení za  zhruba milion korun.

Proto její maminka založila na Facebooku stránky "Pro Lenku", kde mimo jiné prosí o pomoc.

 

Lenka teď leží v nemocnici v Ostrově. Rodina s ní nemůže být každý den. Proto Lenku můžete podpořit i pohledem na adresu:
Nemocnice Ostrov OCHRIP
Následná intenzivní péče B
paní Lenka Pavelková
U nemocnice1161
Ostrov 36301

Můžete také zaslat nějakou drobnost dceři Elišce na adresu:
Marcela Kohoutková
Vídeňská 69
Vestec, 252 42

reklama

reklama