Můj soused zabiják – se srdcem a velkým charismatem

Skvělé herecké duo Bruce Willis a Matthew Perry, kteří své postavy vystihli naprosto přesně a s citem, a známý komediální režisér, jeden z tvůrců politické satiry Jistě, pane ministře. Tahle spolupráce se vydařila až nečekaně!
Záběry z filmu Můj soused zabiják
Záběry z filmu Můj soused zabiják
Warner Bros. US

reklama

V domku na poklidném montrealském předměstí žije svůj neutěšený život lehce koktavý, roztržitý a neprůbojný zubař Oz (roztomilý Matthew Perry). Tiše trpí pod nadvládou své upištěné manželky Sophie a její matky, jež ho obě bez výčitek a špetky citu využívají, a ještě k tomu splácí dluhy za svého tchána, který spáchal sebevraždu a zanechal zubní praxi na pokraji bankrotu.

Jednoho dne se ovšem do domku vedle přistěhuje nový majitel a záhy se ukáže, že nejde o typického maloměšťáckého souseda, jakého byste u čekali. Z Jimmyho (ironický Bruce Willis) se vyklube známý nájemný zabiják Jimmy Tudesky, jinak taky přezdívaný Tulipán, a události naberou nečekaný spád.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Můj soused zabiják - upoutávka

Ozyho bezcitná ženuška přesvědčí svého manžela, aby souseda udal podsvětí, které vypsalo tučnou odměnu za vyzrazení jeho místa pobytu. Jimmy totiž poslal do basy mocného chicagského gangstera a jeho syn teď touží po odplatě. Jen co ale manžel neochotně odletí do Chicaga, aby svůj úkol splnil, udá ho Sophie Jimmymu v naději, že se ho zbaví a zinkasuje manželovu vysokou životní pojistku.  

Záběry z filmu Můj soused zabiják
Autor: Warner Bros. US Záběry z filmu Můj soused zabiják

Do hry ovšem vstupují ještě další hráči: hromotlucký černoch Frankie, který si říká Frankie „bouchač“ a na bezcharakterního vraha je až moc sympatický (Michael Duncan alias nevinný vězeň obr ze Zelené míle), Ozova asistentka Jill, z níž se vyklube zapálená vražedkyně amatérka, a Jimmyho žena Cynthie, obě podobně vnadné a blonďaté, což diváka nutí svádět neustálý boj o to, je rozlišit.

Všichni, kromě nešťastníka Oze, jsou tu větší či menší křiváci, některým ovšem neschází nezanedbatelná porce noblesy a charakteru (ano, mluvíme o Jimmym). A ačkoli si slušňák Oz nepřeje ničí smrt a mermomocí se snaží nezkřivit nikomu ani vlas, nakonec je svědkem hned pěti vražd.

Záběry z filmu Můj soused zabiják
Autor: Warner Bros. US Záběry z filmu Můj soused zabiják

Možná jste o filmu Můj soused zabiják netušili, že…

  • Producentem snímku je Willisův bratr David a Bruce roli údajně přijal poté, co si při společné cestě letadlem přečetl prvních pár stránek scénáře. Jak se svěřil v jednom z rozhovoru, byl to pro něj oddechový job, za který přijal honorář podstatně nižší, než jaký si účtuje obvykle.
  • Je vidět, že roli Jimmyho si náramně užíval a poloha vraha sympaťáka mu dokonale sedla. Potměšilé úšklebky a aura pohodáře, která ho všudypřítomně obklopuje, způsobí, že nebudete mít absolutně žádný problém si ho zamilovat. Takový zralý, ironický Dexter s nadhledem pramenícím ze životních zkušeností, který je vždy o krok napřed. Zkrátka sympaťák každým coulem.

Režie: Jonathan Lynn
Scénář: Mitchell Kapner
Kamera: David Franco
Hudba: Randy Edelman, Gary Gold
Hrají: Bruce Willis, Matthew Perry, Rosanna Arquette, Michael Clarke Duncan, Natasha Henstridge, Amanda Peet, Kevin Pollak, Harland Williams, Rumer Willis
Rok uvedení: 2000

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!