Na Boží hod vás na Primě nemine klasika jako je Pyšná princezna

Klasická pohádka na druhý svátek vánoční nemůže chybět. 25. prosince začínáme ráno s vtipným doktorem pro zvířata, ale i českým pohádkovým fenoménem a americkou klasikou.
Pyšná princezna - Obrázek 4
Pyšná princezna - Obrázek 4
archiv FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud milujete pohádkovou klasiku, tak vám rozhodně nesmí na Boží hod ujít Pyšná princezna s Alenou Vránovou a Vladimírem Rážem. Už je to šestašedesát let, kdy se dcera vladaře Půlnočního království odmítne provdat za šlechetného krále Miroslava, který se uchází o její ruku. Ten se však vydá do jejího rodného království a v přestrojení působí na zámku coby zahradník.

Není od věci vědět, že Pyšná princezna v době svého vzniku měla dost skandální start, jelikož se jeho dva hlavní představitelé do sebe zamilovali, ačkoliv oba dva vstoupili do manželství s jinými partnery. Speciálně pro mladičkou herečku Alenu Vránovou měl její vztah s hercem obrovský dopad na budoucí kariéru a život v totalitním Československu.

Pyšná princezna - Obrázek 8

Tajemství pohádky Pyšná princezna - Vyvolala skandál, který neměl tehdy obdoby

Pyšnou princeznu uvidíte 25. prosince v 17.15 na Primě.

Dr. Dolittle a pokračování Kevina, který je zase sám doma

Ráno na Primě uvidíte i veterináře v podání Eddieho Murphyho, který zničehonic začně rozumět svým pacientům. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině.

Pozor, přichází Dr. Dolittle!
Pozor, přichází Dr. Dolittle!

Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem.

Ve 14.35 si uděláme výlet do historie společně s oscarovým Leonardem DiCapriem, jenž zazáří ve snímku Muž se železnou maskou. Film nás zavede do období za hýřivé vlády Ludvíka XIV. Ten v Bastile ukrývá tajemného muže s železnou maskou.

Sam doma2-Ztracen v New Yorku1

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. 5 faktů, které udělaly z filmu hit

Během hlavního vysílacího času ve 20.15 na Primě uvidíte pokračování amerického fenoménu Sám doma s podtitulem Ztracen v New Yorku. Malého Kevina tentokrát nezapomenou doma, ale ztratí se na letišti. Zatímco jeho rodina letí na vysněnou dovolenou do Miami, malý chlapec omylem odlétá do New Yorku.

Udělejte si vánoční den jako malovaný a sledujte Primu!

Reklama
Reklama