Nadpřirozené schopnosti, nebo podvody? Záhady řeší Sigourney Weaverová!

Mluvíme-li o paranormálních jevech, někomu naskočí husí kůže a někdo obrátí oči v sloup. Naši dva hrdinové patří k těm druhým – totiž k profesionálním skeptikům, kterým odhalování podvodníků vydělává na chleba. Podívejte se na mysteriózní thriller Varovná znamení u nás na Primě ve 22:50!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Varovná znamení - Obrázek 2
archiv FTV Prima

reklama

Doktorka Margaret Mathesonová a její asistent Tom Buckley (v podání skvělé Sigourney Weaverové a uhrančivého Cilliana Murphyho) jsou po letech spolupráce uznávanými experty. Daří se jim odhalovat podvodníky, kteří se profilují nadpřirozenými schopnostmi. Jednoho dne jsou ale konfrontováni se záhrobím doslova: živý a zdravý se objeví člověk, kterého všichni považovali třicet let za mrtvého. Slavný senzibil Simon Silver (Robert De Niro).

Ačkoliv je doktorka Mathesonová po letech vyšetřování dostatečně otrlá, do otevření Silverova případu se jí nechce a Toma od něj odrazuje. V minulosti byl natolik nebezpečný, že by je mohl ohrozit na životě, a to za odhalení podvodu nestojí. Tom je ale tvrdohlavý a navíc touží po kariérním postupu a po grantu na výzkum, který hravě získá, pokud odtajní Silverovy podvodnické metody. Jednou večer se vrátí do laboratoře a nalezne doktorku Mathesonovou na pokraji smrti. Vážným zraněním Margaret podlehne ještě před příjezdem záchranky. Je opravdu nabíledni, že vrahem může být jedině Simon Silver?

Várovná znamení - Obrázek 6
Autor: archiv FTV Prima Várovná znamení - Obrázek 6

Jak se Robert De Niro připravoval na roli senzibila?

Tematiku nejprve několik měsíců studoval, poté si sám sehnal několik uznávaných odborníků na poli parapsychologie, se kterými probíral scénář. Zprvu nevěřícího Jonáše se odborníkům podařilo přesvědčit, že ‘něco mezi nebem a zemí‘ existovat musí: „Moji konzultanti o mě věděli tolik věcí, které se nikdy nedostaly na veřejnost, že to bylo až zarážející. Po téhle zkušenosti mi nezbývá než věřit, že umějí přinejmenším číst myšlenky. Jak to dělají? To vážně netuším.“

Várovná znamení - Obrázek 5
Autor: archiv FTV Prima Várovná znamení - Obrázek 5

Co jste nevěděli o pětašedesátileté(!) Sigourney Weaverové

• Se svými 180 cm je jednou z nejvyšších žen Hollywoodu.

• Jedinou dceru porodila, když jí bylo 41 let.

• Je o sedm let starší než její manžel, režisér Jim Simpson.

• Mluví plynnou němčinou a francouzštinou.

• Má panickou hrůzu z jízdy výtahem.

• Za hlavní roli ve filmu Vetřelec: Vzkříšení (1997) obdržela vyšší honorář, než jaký byl

celkový produkční rozpočet prvního dílu Vetřelce (1979) – 11 milionů dolarů.

Nenechte si ujít Sigourney Weaverovou ve filmu o záhadách z jiných světů Varovná znamení dnes ve 22.25!

reklama

reklama