Následovníci zakladatelů jižanského rocku vystoupí v Česku: Credence Clearwater Revived

Jako kdyby ožil legendární fesťák ve Woodstocku – tak může vystoupení pokračovatelů odkazu jižanské legendy působit. Ač nejsou nejmladší, nebojí se hudební matadoři vymetat jeden koncert za druhým. Češi se na ně mohou těšit 30. května, kdy vystoupí v divadle Hybernia, a den poté, kdy se předvedou v brněnském Sono Centru.
Na tuhle skupinu by dnes žárlili i ZZ Top. Co neměli ve vousech, to doháněli muzikou.
Na tuhle skupinu by dnes žárlili i ZZ Top. Co neměli ve vousech, to doháněli muzikou.
instagram/@credence_ccr

reklama

Legendární uskupení Credence Clearwater Revival točící se kolem bratrů Johna a Toma Fogertyových působilo mezi 60. a 70. lety a získalo si zástupy fanoušků. Hippie nádech jižanskému rocku slušel a těžit z něj dodnes mohou např. ZZ Top nebo Lynyrd Skynyrd. Bohužel se kapela prakticky nenávratně rozpadla.

Ačkoliv se bývalý frontman CCR, John Fogerty, vydal na sólovou dráhu a stále koncertuje, kapela zanikla. Útěchu však fanouškům přináší britský cover band, který název kapely něžně pozměnil. Představujeme vám Credence Clearwater Revived!

Skupina sice leží v hudebním hrobě, ale má své následovníky.
Autor: instagram/@theofficialccr Skupina sice leží v hudebním hrobě, ale má své následovníky.

V průběhu vystoupení je možné očekávat písně, které oslovily tisíce, ne-li miliony, posluchačů po celém světě – např. "Have You Ever Seen The Rain", ‘‘Suzie Q" nebo "Looking At My Back Door".

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama