Natrhali jsme košík plný Krausberry

Martinovi Krausovi přezdívali „český Mick Jagger“ a přívlastek to byl přinejmenším vhodný. Samotnému zpěvákovi to sice nelichotilo, protože údajně ve svých začátcích nevěděl, jak se Jagger na pódiu choval, a rozhodně nechtěl být plagiátorem. Jestli je tomu jinak se můžete přesvědčit mimo jiné v Plzni v hospodě U Zacha 28. května nebo 7. června v pražské Malostranské besedě.
Český Mick Jagger v akci.
Český Mick Jagger v akci.
instagram/@romansebekfotograf

reklama

Nestárnoucí kapela s nestárnoucím frontmanem Martinem Krausem má pekelně nabitý program. Mezi lednem a červnem si muzikanti naplánovali dvacítku živých vystoupení napříč srdcem Evropy. Některé koncerty odehrála a odehraje celá kapela, někdy si pódium podmaní tzv. Malá parta, tedy akustické trio dvou kytaristů a basáka. To je kupříkladu případ koncertu v Kutné Hoře, který se kvapem blíží – chystá se na 18. května.

Krausberry vykrystalizovali z bluesových Bluesberry v osmdesátých letech, kdy byla většina členů kapely odejita nebo odešla sama. Mezi zmíněnými byl i Martin Kraus, který pro kapelu napsal některé písně, jež si nakonec odnesl s sebou. Název dal skupině Zdeněk Vřešťál, nynější písničkář a vůdčí osobnost skupin Nerez a Neřež.

Koncertů si Krausberry naložili dost.
Autor: instagram/ja_za_zrziwell Koncertů si Krausberry naložili dost.

Ani pětiletá pauza mezi lety 1991 a 1996 nedokázala zpřetrhat pouta pojící hudebníky k sobě a Krausberry opět povstali z popela své předchozí kariéry. Na kontě už mají čeští Stouni šest studiových a jedno živé 2CD, takže je při tvorbě playlistu na koncerty z čeho vybírat.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama