Nechte se pobavit okouzlující Reese alias Pravou blondýnkou

Kdo by neznal slavnou komedii Pravá blondýnka, která znamenala průlom v kariéře Reese Whiterspoon a získala jí oddané fanoušky (většinou ženského pohlaví) po celém světě. Pokud jste neviděli a říkáte si: tupá americká rádoby zábava, pozor; jste vedle jak ta jedle.
Záběry z filmu Pravá blondýnka
Záběry z filmu Pravá blondýnka
MGM Pictures

reklama

Příběh samotný pravda není kdovíjak originální. Naivní krasotinka Elle, členka sesterství Delta Nu, Miss červen ve školním kalendáři a přítelkyně nejpohlednějšího kluka ze školy, quarterbacka fotbalového týmu Warnera, má o své „kariéře“ zcela jasné představy. Sní o tom, jak se jednoho (blízkého) dne stane paní Warnerovou a bude se dál zdokonalovat v tom, v čem už je nyní nejlepší: ve studiu módních a kosmetických trendů a v pořádání večírků.

Jenže když jí její drahý oznámí, že jde studovat práva na Harward a jako budoucí senátor k sobě potřebuje spíše Jackie, nikoli Marilyn, Elle se rozhodne, že mu ukáže. Podá přihlášku na stejnou školu a vůbec nic si nedělá z toho, že mezi studentkami práv zahalenými do hnědé vlny a šedého polyesteru vypadá poněkud jako exot...

Co byste o Pravé blondýnce měli vědět?

  1.  ... že na známém fanouškovském webu získala tato komedie 68 %, což je úctyhodný výsledek.
  2.  ... že byla rok po svém uvedení do kin (2001) nominována na dva Zlaté glóby a to za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší film v kategorii Komedie či muzikál.
  3.  ... že jak bylo uvedeno v její smlouvě, Reese Whiterspoon si po dokončení filmování směla ponechat všechny outfity, které na sobě ve filmu měla.
  4.  ... že v rámci přípravy na svoji roli strávila Reese dva týdny mezi členkami sesterství na dívčí univerzitní koleji. Podle svých slov nechtěla Elle ztvárnit jako připitomělou povrchní barbínu, což je typická image, která je členkám sesterství obvykle přisuzována.
  5.  ... že dvě zásadní scény z konce filmu, a to konfrontace Elle a Warnera před soudní síní a finální hromadná promoce, byly dodány až opožděně a původně vůbec nebyly součástí snímku. Při testování filmu se ale zjistilo, že obecenstvo se tak ztotožnilo s Elle, že jim na závěr chyběla nějaká pořádná odveta vůči Warnerovi a také je zajímalo, co se nakonec s Elle stalo (dostudovala školu, nedostudovala?). Jelikož jak Reese Whiterspoon, tak Matthew Davis (představitel Warnera) odjeli po natáčení Pravé blonýnky pracovat na dalších projektech do Velké Británie, muselo se filmování těchto inkriminovaných scén přesunout tam. Oba v nich na sobě mají paruku, protože Reese si musela kvůli nové roli značně zkrátit vlasy a Mathew měl v té době dokonce oholenou celou hlavu. Rovněž Reese je mnohem bledší než ve zbytku filmu a Mathew zase mnohem opálenější, ale vzhledem k tomu, že promoci od ostatního dění ve snímku dělí dva roky, nic tak hrozného to neznamenalo.
Reese Whiterspoon jako Pravá blondýnka
Reese Whiterspoon jako Pravá blondýnka

Scéna hromadné promoce byla pak natočena na dvakrát. Jednou s Reese a Mathewem ve Velké Británii a jednou se zbytkem herců – jejich spolužáků v Las Vegas. Dohromady byly pak smontovány ve studiu.

reklama

reklama