Nejčastější půjčkou je spotřebitelský úvěr

Pokud potřebujete peníze na vybavení domácnosti nebo nákup auta, pravděpodobně využijete spotřebitelský úvěr. Kde jej můžete získat a na co si dát pozor, nám prozradil Pavel Zúbek z Komerční banky.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Proč lidé nejčastěji volí spotřebitelský úvěr?

Jde o poměrně běžný finanční produkt, který je klientům dobře znám a lze jej použít na cokoli. Každý z nás má jiné potřeby a je v jiné životní situaci. Obecně ale platí, že smysluplná je v každém případě půjčka třeba na bydlení, ať už se rozhodnete stavět, koupit byt nebo dům či rekonstruovat. Je však i mnoho jiných věcí, které vám udělají radost, nebo zjednoduší život, a zrovna si je nemůžete dopřát. I v takovém případě je vhodné si půjčit. Vždy je ale potřeba si uvědomit, že je dobré, aby daná věc, kterou si za úvěr pořídíte, měla větší trvanlivost než samotná půjčka.

Osobní úvěr v Komerční bance má kromě rychlosti a jednoduchosti, se kterou jej můžete získat, i další přednosti. Předem přesně víte, kolik a jak dlouho budete splácet. Navíc není problém kdykoli úvěr, celý nebo jeho část, předčasně splatit bez sankcí. Rovněž si můžete upravit výši splátky, aby vyhovovala vašim možnostem a potřebám. Za výhodný úrok můžete získat dokonce až dva a půl milionu korun.

Hovoříte o tom, že získat spotřebitelský úvěr je jednoduché a rychlé. Jak jednoduché a rychlé to tedy je?

Když řeknu, že může jít o minuty, nebudu příliš přehánět. Skoro by se dalo říct, že získat půjčku nikdy nebylo snazší. To, co se dříve muselo řešit osobní návštěvou v  pobočce, se dnes dá vyřešit rychle z tepla domova, na dovolené nebo při jízdě vlakem do práce přes počítač či mobilní telefon. Platí to pro klienty, kteří u nás používají internetové nebo mobilní bankovnictví. Je to skutečně pohodlné a klienti mají peníze velmi rychle na svém účtu.

Mohl byste uvést nějaký konkrétní příklad ze své praxe?

Měli jsme klienta, který dostal od souseda den na rozmyšlenou, zda od něj koupí starší obytný vůz Fiat Adria za neuvěřitelně lákavou cenu. Scházely mu ale potřebné peníze. Protože obytný vůz byl vždy jeho sen, vytáhnul z kapsy svůj mobil a přihlásil se přes aplikaci mobilního bankovnictví Mobilní banka na svůj účet. V aplikaci našel hned, co potřeboval. Pár kliků a za chvíli měl již peníze na svém účtu.

Ovšem než se rozhodnete vzít si půjčku, dobře zvažte své finanční možnosti, abyste byli schopni půjčku splácet po celou dobu jejího trvání. Mějte na paměti, že banka je vaším partnerem po celou dobu splácení úvěru. Od začátku do konce víte kolik a s jakou sazbou splácíte.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!