Nejlepší české komedie on-line. V archivu iPrima.cz si vyberete!

V archivu iPrima.cz najdete pohromadě na jednom místě a ihned k přehrání on-line celou řadu českých komedií od nejnovějších po ty, které již patří k legendárním. Přehrajte si je, kdykoliv dostanete chuť na chvilku oddechu, navíc s plejádou našich skvělých herců.
Užijte si české komedie online.
Užijte si české komedie online.
FTV Prima/ Příliš osobní známost

reklama

Štěstí je krásná věc

Petra Hřebíčková a Karel Zima vyhrají v nové české komedii v loterii. Nabyté peníze jim však připraví spoustu problémů. Co je vlastně štěstí?

Příliš osobní známost

Příběh tří žen, tří mužů a jednoho malého děvčátka nabízí tři pohledy na život a tři způsoby vnímání lásky. Československá  komedie Příliš osobní známost měla premiéru v roce 2020 a propojila hned tři slavné herečky – Elišku Balzerovou, Tatianu Dykovou a Petru Hřebíčkovou.

Ženy v Běhu

Užijte si českou filmovou komedii pro všechny, kdo mají rádi dobrou náladu a chtějí se nabít pořádnou dávkou pozitivní energie a silných emocí.

Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání: Zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer rozhodne, že jednoduše trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Do startu zbývají tři měsíce, žádná nikdy neběhala. Trenér Vojta (Vladimír Polívka) ovšem připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít.

Po čem muži touží

Veleúspěšná komedie z roku 2018 sází na známé tváře i atraktivní námět – jaké by to bylo ocitnout se v těle opačného pohlaví? Na to přesně hledá odpověď Jiří Langmajer s tváří Anny Polívkové.

Hrdina příběhu Karel Král je prototypem muže, který ženy vnímá trochu jako spotřební zboží. Když se ale jednoho dne probudí v ženském těle, začne poznávat svět z druhé stránky.

Přes prsty

Nejpopulárnější milovník Jiří Langmajer a svůdná Petra Hřebíčková v hlavních rolích romantické komedii, kde jsou přesně umístěné smeče stejně časté jako břitké hlášky a zlomená srdce. S komedií Přes prsty však můžete nasát poklidnou letní atmosféru, v níž má rozpálený písek stejně prostoru jako vztahové trable a vrcholové sportovní výkony. A to je hodně zajímavá kombinace! 

Bourák

Ivan Trojan a Jiří Macháček v režii Ondřeje Trojana. To je dokonalý základ pro povedenou komedii a právě takhle Bourák i vypadá! Děj je zasazen do smyšleného města na severu Čech, v němž bude mladá žena zachraňovat své věčně nedospělé rodiče. Užijte si hravou retro komedii protknutou černým humorem a rokenrolem.

.

Bezva ženská na krku

V českém filmu Bezva ženská na krku je použito klasické schéma romantické komedie, kdy do vesnického prostředí přijede někdo z města. A pomalu se sžívá s podivínstvím a jinakostí lidí na vesnici. Když navíc ubytujete městskou blondýnku v zaneřáděném domku, kde bydlí paličatý hrobař, je o zábavu postaráno!

Šťastný nový rok

Nový rok už máme sice pár měsíců za sebou, to ale nebrání tomu, abyste se touto českou komedií nechali vtáhnout přímo do zasněžené pohádky. Letité kamarádky se rozhodnou společně prožít vánoční svátky v luxusním hotelu ve Vysokých Tatrách. Osudy některých se tím změní, ale všechny si užijí hlavně legraci, romantické chvíle a čeká zde i jedno velké překvapení. V hlavních rolích vás budou bavit Tatiana Pauhofová, Emília Vášáryová, Antonia Liskova, Jiří Bartoška, Jakub Prachař nebo Ján Koleník či Tomáš Maštalír. 

Ženská na vrcholu

Zimní komedie Ženská na vrcholu natočená podle námětu scenáristky Hany Cielové vás zavede za romantikou na zasněženou chatu do slovenských hor. Právě tam se úspěšná majitelka biokavárny (Anna Polívková) vypraví se svým synkem „Kulíškem“ na vánoční svátky. Potkává tady dva diametrálně odlišné bratry (Martin Dejdar a Marek Němec), a stane se tak součástí jiskřivě humorného milostného trojúhelníku.

Vtip do příběhu vnášejí i Helenini starostliví rodiče v podání Bolka Polívky a Jany Preissové. Oblíbená herečka se tímto snímkem vrací po dlouhých patnácti letech před filmovou kameru.

Špindl 2

Vydejte se v úspěšném pokračování romantické komedie do nejznámější české lyžařské lokalitu – do Špindlu – a pobavte se na tím, jak vyšší nadmořská výška změní osudy několika žen!

Renatin (Kateřina Hrachovcová) manžel je populární spisovatel (Radim Fiala). Ona je nabitá pozivní energií – pořádá kurzy, na kterých dodává dalším ženám odvahu a sílu k lepšímu životu, a věří, že co nezmůže ona, harmonizuje vhodný krystal. V jejím vlastním životě však jeden zásadní prvek chybí. To Silva (Hana Vagnerová) je úspěšná lékařka a věří, že konečně našla recept i na šťastný vztah. Herečka a tanečnice Eliška zase stojí na začátku slibně rozjeté kariéry. Vztah s přítelem muzikantem však hapruje. A jak už to tak v komediích bývá, chlapi z horské služby jsou vždy připraveni pomoci.

Bobule

Vzhůru na moravské vinice! Dva podvodníčci – Honza (Kryštof Hádek) je typický městský floutek a jeho kámoš Jirka (Lukáš Langmajer) moc rozumu nepobral. Silnou vlastností Jirky je, že dokáže geniálně oblbnout ženský. Zvrat nastává, když se Honza rozhodne splnit nemocnému dědovi jeho životní sen. Zajistí mu dovolenou snů a aniž to tuší, splní si tím i svůj sen. Tahle romantická komedie s Terezou Ramba a Kryštofem Hádkem překypuje sluncem, dobrým vínem i jiskřivou erotikou.

Mistři

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů černohumorné komedie Mistři, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí.

O rodičích a dětech

Oceňovaná komedie režiséra Vladimíra Michálka je protknuta vtipnými dialogy i úžasnými hereckými výkony. V hlavních rolích je syn (David Novotný), zralý čtyřicátník, který žije spokojeně se svou přítelkyní (Mariana Kroftová). Jeho přemýšlivému otci (Josef Somr), bývalému vědci, je přes sedmdesát. Zdánlivě jediné, co tyto dva muže spojuje, je pravidelná procházka Prahou. Pouto čtyřiceti let společného života je postupně vykresleno v brilantně vedeném dialogu. V něm se odkrývají dějiny dvacátého století a všechny absurdity s ním spojené. Odtajňují se staré resty, trápení a radosti. Vždyť přece: Milovat je lidské, chybovat je dědičné.

Nestyda

Za Nestydou stojí silná dvojka – Michal Viewegh a Jan Hřebejk. Sledujeme svobodného mládence, který si s ničím nedělá těžkou hlavu – než zjistí, že takhle se nedá žít pořád. Oddechová komedie nemá hluboké ambice, ale celkem jistě pobaví.

Tady hlídám já

Jak vám pes změní život? To uvidíte v rodinné komedii, v níž je úspěšný chemik donucen vrátit poukazy na svatební cestu do Řecka. Jeho nastávající totiž právě psa pořídila svojí hyperaktivní dcerce. Celá rodina se díky spiknutí holčičky a psa ocitne na prázdninách uprostřed šumavské „divočiny“. Tady brzy život plný omezení a povinností končí!

Vrásky z lásky

V laskavé české komedii režiséra Jiřího Stracha se po čtyřiceti letech setkávají před kamerou bývalí manželé Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová, aby excelovali v dojemném i humorném příběhu dvou starších lidí, bývalého učitele Oty a jeho dřívější partnerky, bývalé herečky Jany. Díky vitální dámě Janě Ota pozná, že nejhorší, co může člověk v životě udělat, je všechno vzdát!

Málokterý film z posledních dekád zlidověl tak moc jako právě Samotáři. Bez přehánění kultovní komedie Davida Ondříčka odchovala celou jednu generaci a všem nám ukázala, že když se občas cítíme sami, stačí si hodit mincí.

Vyhnání z ráje

Smyslem legendárního filmu Věry Chytilové je, analyzovat, čím se nahý člověk liší od opice. Fanoušci humoru Věry Chytilové samozřejmě už vědí.

Na pláži filozofují po prohýřené noci doktor Rosťa s přítelem Petrem o podstatě člověka. Jejich vzrušenou debatu o tom, zda je člověk Bůh nebo Ďábel, přeruší vpád naháče z vedlejší nudistické pláže Paradiso. Muž zoufale hledá lékaře, protože jeho malý syn asi snědl něco, co neměl. Nyní však vychází najevo, že dosavadní příběh byla fikce a že doktor je současně i režisér jakéhosi experimentálního dokumentu.

Dědictví aneb Kuvahošiguntentág

V hlávní roli v jádru dobrosrdečný, avšak penězi, které mu přihrála náhoda, pokřivený moravský chasník Bohuš (Boleslav Polívka). V satirické komedii zdědil ohromný majetek a musí čelit lákadlům i nástrahám divokého tuzemského kapitalismu. Prostě klasika, která se neomrzí a stále bude bavit. A opět v režii Věry Chytilové.

Dědictví aneb Kurva se neříká

Bolek Polívka se po dvaadvaceti letech vrátil k postavě Bohuše Stejskala. Na pohřbu své milované manželky Vlastičky (Dagmar Havlová) začne po sedmi letech abstinence znovu pít. A zatímco se ho šejdířská manželská dvojice pokouší přimět k nevýhodné koupi zchátralého zámku, Bohuše poblázní vnadná „hérečka" Eva.

Díra u Hanušovic

V hlavních rolích vesnického dramatu s prvky černé komedie excelují členové Dejvického divadla. Film z prostředí malé současné vesnice v Sudetech, kde je nouze o muže a spousta snů, je režijním debutem Miroslava Krobota.

Návrat idiota

V české romantické komedii režiséra Saši Gedeona sledujeme milostný čtyřúhelník ve hvězdném obsazení (Jiří Macháček, Pavel Liška, Aňa Geislerová a opět Tatiana Dyková), které vám nedá spát ještě dlouho po zhlédnutí…

Jedna ruka netleská

„Sejdeme se za patnáct minut.“ „Ale já nemám hodinky.“ „Tak za dvacet!“ David Ondříček se utrhl ze řetězu a do téhle odvázané komedie nasypal tolik nápadů a obskurních postav, až se vám bude točit hlava…

Obsluhoval jsem anglického krále

Předposlední film legendárního Jiřího Menzela dokonce soutěžil na berlínském festivalu, což se naší novodobé kinematografii jen tak nestalo. Adaptace románu Bohumila Hrabala balancuje mezi vtipem a dramatem, hlavně však nabízí dostatek životní moudrosti.

Šakalí léta

Úspěšná muzikálová komedie scenáristického trojlístku Petr Šabach, Jan Hřebejk a Petr Jarchovský s dokonalou hudbou Ivana Hlase. Šakalí léta jsou o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Do poklidného maloměstského života kolem roku 1959 nečekaně zasáhne „muž odnikud“ mladý chuligán Bejby (Martin Dejdar), který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody celé čtvrti.

Špunti na vodě

Pohodová česká komedie vás naladí na léto. Je o tom, co se stane, když se tři tátové nehodlají vzdát svého plánu na pánskou jízdu a rozhodnou se sjet Sázavu i se sedmi dětmi – manželkám a nepředvídatelným nástrahám navzdory.

Lysistrata (Divadlo Semafor)

Hudební komedie podle antického námětu a po semaforsku vyprávěná. Hlavními hrdinkami jsou ženy, které se rozhodly ukončit válku sexuální stávkou. Athénská občanka Lysistrata zmobilizuje ženy Athén i nepřátelské Sparty, aby mužům, kteří tráví většinu času v bitvách, odepřely to, čím jsou jim jako manželky povinovány. Je to jediný způsob, jak zkrotit jejich válečnické choutky.

Vybíjená

Jak dopadne třídní sraz čtvrt století od maturity? Parta spolužáků ze střední školy se setkává po pětadvaceti letech od maturity. Vyjedou si společně na stejné místo, kde kdysi složení zkoušky z dospělosti zapíjeli. A na povrch vyplouvají vzpomínky, dávná trápení, vtipy a hlavně staré lásky. Vybíjená začíná!

Bony a klid 2

Ve volném pokračování slavné české vekslácké komedie Bony a klid se můžete těšit na „starou partu“ Evu (Veronika Jeníková), Bínyho (Roman Skamene), Martina (Jan Potměšil), ale i Richarda (Josef Nedorost) a Karla (František Švihlík). K nim přibudou ve výraznějších rolích ještě Jakub Prachař a Gabriela Kratochvílová.

Špindl

Co se stane na horách, zůstane na horách! Tohoto hesla by se měli držet hrdinové horské zimní komedie Špindl. Tři sestry v ní vyrážejí do zasněženého Špindlerova mlýna, aby si užily dámskou jízdu. A bude to možná větší jízda, než samy čekaly!

Padesátka

Na pozadí legendárního krkonošského běžkařského závodu se odehrává jedno velké zklamání z vlastního syna, hledání otce, účtování s osudem a pár lechtivých scén. Těšit se můžete na nadupané herecké obsazení, sníh, mlhu a vtipnou nostalgii, ale i geniálního Jiřího Schmitzera s puškou v ruce.

Mazaný Filip

Prvotina Václava Marhoula jasně odráží jeho začátky ve slavném Divadle Sklep, a tak není divu, že tato parodie na detektivní romány a noirové filmy se zpočátku nesetkala s velkým pochopením. Avšak svébytná poetika a precizní práce s žánrovými stereotypy řadí Mazaného Filipa mezi ty nejnápaditější české snímky 21. století.

Pasti, pasti, pastičky

Petr (Tomáš Hanák) a Josef (Miroslav Donutil) zastaví mladé stopařce Lence. Na opuštěné lesní cestě ji znásilní. Coby zručná zvěrolékařka se hříšníky rozhodne vykastrovat, aby svůj hrůzný skutek nemohli nikdy zopakovat. Tím však uvede do pohybu sled událostí, které nenávratně změní jak jejich, tak její život. Jediné, co na této komedii není asi vtipné, může být fakt, že film byl natočen podle skutečných událostí.

Archiv iPrima.cz ještě více filmů i celých pořadů s možností sledování on-line a zdarma

V archivu iPrima.cz nyní najdete stovky dalších filmových trháků i seriálů všech žánrů, které si můžete vybrat a přehrát a sledovat on-line:

reklama

reklama