Nekonečný příběh: Legendární pohádkové dobrodružství na Nový rok

Nenechejte si ujít nesmrtelný Nekonečný příběh. Pohádkové dobrodružství plné napínavých scén milují děti, ale i dospělí, kteří se díky kouzelnému filmu ocitají v jedinečném fantastickém světě. Atrey má důležitý úkol, musí zachránit svět Fantazie a pomoci mu může jen malý kluk Bastien. Jak záchrana jedinečného světa dopadne?
Nekonečný příběh
Nekonečný příběh
Warner Bros 1984

reklama

Zakázané ovoce chutná nejlépe. O tom by mohl vyprávět malý Bastien, který si i přes varování majitele knihkupectví vypůjčí kouzelnou knihu. Na obchod a posléze i na knížku narazí náhodou, když se ukrývá před bandou spolužáků, kteří se rozhodně nechovají jako kamarádi. Zvědavost je silná, mladý student se vyhne testu z matematiky a na školní půdě se začte do prvních stránek Nekonečného příběhu.

Nenechejte si ujít legendární Nekonečný příběh, který vysíláme hned na Nový rok 2021 ve 14.50 na Primě. Nebo si celý film můžete přehrát ONLINE v archivu iPrima.cz

Bastien se v tu ránu stává součástí světa jménem Fantazie, seznamuje se s hlavním hrdinou Atreyem, který má splnit důležitý úkol, aby zachránil celý pohádkový svět. Bastien postupně zjišťuje, že on sám je důležitější součástí tohoto příběhu, než si zpočátku myslel.

Bastien se začte do kouzelné knihy, která ho přenese do světa Fantazie.
Autor: Warner Bros 1984 Bastien se začte do kouzelné knihy, která ho přenese do světa Fantazie.

Natáčelo se před 35 lety

Film měl premiéru v dubnu roku 1984 v Západním Německu. Natáčení probíhalo hlavně v mnichovských ateliérech, jen scény z domu Sebastiena pocházejí z kanadského Vancouveru. Jedná se o jeden z nejdražších snímků na tehdejší Západoevropské poměry.

Knižní předloha Nekonečného příběhu

Knížka je z roku 1979. Knižní předlohy hrdinů se svým filmovým ani tročku nepodobají. Dokonce se zaměnily i jména postav. Bastienovi sice zůstalo jméno, ale v knížce je vyobrazený jako obézní hoch s nohama do X. Královna má zase zlaté oči a bílé vlasy.

Zkraťte si čekání na Štědrý den s naším bohatým pohádkovým obsahem online na iPrima.cz:

Autor knihy Michael Ende nechtěl být napsán ani v závěrečných titulcích kvůli nespokojenosti s finálním snímkem. Dokonce se snažil soudně zabránit distribuci snímku a požadoval vystřihnutí několika scén. Spor však prohrál.

Film si postupně získal publikum po celém světě a ovlivnil mnoho malých i velkých diváků. Příběh apeluje na vzájemné porozumění, lidské city a představivost, která se věkem vytrácí. 

Snímek příští rok oslaví 36. narozeniny.
Autor: Warner Bros 1984 Snímek příští rok oslaví 36. narozeniny.

6 zajímavostí o Nekonečném příběhu

  • Představitelce malé královny, kterou hrála Tami Stronach, vypadly před natáčením přední mléčné zuby. Musela se naučit mluvit s umělými, které jí byly pro film vytvořeny.
  • Ústřední píseň filmu nemá jasný začátek ani konec. Píseň má navodit pocit, že přichází z dálky a zase odchází – tedy je nekonečná.
  • Stejnojmennou skladbu k filmu v roce 1984 nazpíval anglický zpěvák Limahl (Christopher Hamill). Okamžitě se stala hitem. Bohužel pro umělce, žádná další jeho skladba už takový úspěch nezaznamenala.
  • Film byl natáčen částečně v Německu během léta 1983. Jednalo se o extrémně horké léto.
  • Noah Hathaway, který si zahrál Atreye, při natáčení spadl z koně a málem přišel o oko.
  • Film končí zhruba v polovině děje knihy, když Bastian vstoupí do světa Fantazie.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!