Nepropásněte! Turne!ečko Kazoo or die! se chýlí ke konci

Společné tour protřelých punkáčů E!E, Totálního nasazení a The Fialky se pozvolna chýlí ke konci. Poslední společná vystoupení si odehrají v Praze (Storm, 12. dubna), v Liberci (Dům kultury, 13. dubna), v Českých Budějovicích (KD Vltava, 19. dubna) a vše ukončí v Jistebnici (Kulturní dům, 21. dubna). Poté se kapely vydají po vlastních osách.
The Fialky jsou sice benjamíny, ale nebojí se přihlásit se o slovo.
The Fialky jsou sice benjamíny, ale nebojí se přihlásit se o slovo.
instagram/@thefialky_official

reklama

Turne!ečko Kazoo or die! se chýlí ke konci.
Autor: instagram/@totalninasazeni Turne!ečko Kazoo or die! se chýlí ke konci.

Pelhřimovský hudební kroužek E!E už je na hudební scéně nějaký ten pátek – skupina se rozjela v osmdesátých letech a od té doby pobuřuje a dělá pekelný humbuk. Kdyby tahle skupina byla člověk, byl by to takový ten třicátník, který nosí koženou bundu i v létě. Tohle stvoření by vám pod svého patnáctibarevného číra plivlo do oka a mělo by radost z toho, že mu z pusy vane zelená. Prostě punk na slovo vzatý!

Spolu s E!E se na pódiu objeví i Totální nasazení, rodáci ze Slaného. Ani tihle hudebníci nejsou žádnými nováčky. Kapela se dala dohromady na začátku devadesátých let a už má na kontě pěknou řádku koncertů i alb. Právě po posledním albu, Kazoo or die! je pojmenované turné. Vedle punk rocku se nebojí sáhnout např. i na ska.

Pražáci The Fialky jsou v trojhranu benjamínky. Svou činnost datují k roku 2000, avšak svými oťukanějšími kolegy se rozhodně nedají zastínit. Možná právě v nich dřímá již skoro zapomenutý odkaz Ramones nebo Sex Pistols.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!