Nesplacený Dluh vás vždycky dožene

Hellen Mirren podobně jako Meryl Streep je prostě zárukou kvality a spolehnout se na ni můžete i v případě Dluhu. Britsko-americký špionážní thriller obsazený celou plejádou výborných herců garantuje opravdu kvalitní podívanou. Rozhodně si nenechte ujít v neděli, ve 22.15 na Primě!
Nesplacený Dluh vás vždycky dožene
Nesplacený Dluh vás vždycky dožene

reklama

Sam Worthington alias Jake Sully z Avataru či Perseus ze Souboje Titánů, Tom Wilkinson alias záporňák Carmine Falcone ze snímku Batman začíná či právník Arthur Edens z dramatu Michael Clayton, Ciarán Hinds alias Mance Rayder ze seriálu Hra o trůny nebo Carl z dramatu Mnichov a výše zmiňovaná Hellen Mirren. To jsou ti nejslavnější. Přidejme si k tomu oskarového režiséra Johna Maddena pod jehož taktovkou vznikl například Zamilovaný Shakespeare (1998), Mandolína kapitána Corelliho (2001) či Důkaz (2005), kvalitní scénář a vznikne vám podívaná, která se v televizním programu rozhodně neobjevuje každý den.

409966_fd0caa Foto:

Děj snímku se odehrává ve dvou časových rovinách. V té první, v roce 1965, vyráží tři agenti izraelské výzvědné služby Mossad – Rachel, David a Stefan - do Východního Německa. Jejich úkolem je zajmout nacistického válečného zločince Vogela nechvalně známého pod přezdívkou Chirurg z Osvětimi, který za druhé světové války prováděl zrůdné medicínské experimenty na Židech, a dopravit ho do Izraele, kde by se ze svých zločinů zpovídal před soudním tribunálem.

409967_b149e6 Foto:

V té druhé se píše rok 1997 a naši tři agenti (Helen Mirren, Tom Wilkinson a Ciarán Hinds) jsou uznáváni jako národní hrdinové pro své zásluhy z roku 1965. Jenže ne vše je tak, jak se zdá být. Tajemství, které všichni tři souhlasili, že si vezmou do hrobu, nevyhnutelně vstupuje zpátky do jejich životů a obrací je vzhůru nohama.

344435_900eb8 Foto:

Věděli jste, že...

  • Natočit takto kvalitní snímek s tak nízkým rozpočtem, to se ve filmové branži nestává často. Produkce si vystačila s pouhými 20 miliony dolarů a odměnou jim byly celosvětové tržby ve výši 45 milionů.
  • Ciaránu Hindsovi jde zahrát agenta z Mossadu asi o poznání líp než jiným hercům, protože toto byla již jeho druhá role obdobného charakteru. Prvního izraelského agenta si zahrál v dramatu Mnichov.
  • Julia Roberts se po zkouknutí tohoto snímku nechala slyšet, že by velmi stála o to, zahrát si v budoucnu s Jessicou Chastain (mladou agentkou Rachel). Mimochodem Jessica v rámci přípravy na natáčení prošla velmi intenzivním čtyřměsíčním tréninkem Krav Maga, což je velmi efektivní druh sebeobrany vynalezený a používaný právě izraelskou armádou.

reklama

reklama