Noc v muzeu stráví Ben Stiller s oživlými exponáty

Nový noční hlídač v muzeu (Ben Stiller) zjišťuje, že jen co se za posledním návštěvníkem zaklapnou dveře, zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy. Dívejte se ve čtvrtek od 20.15 na Primě.
Záběry z filmu Noc v muzeu
Záběry z filmu Noc v muzeu
20th Century Fox

reklama

Posvátné síně Přírodovědného muzea jsou plné úžasných exponátů: divoce vyhlížejících prehistorických ještěrů, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů – ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazeni v čase.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Noc v muzeu - upoutávka
Noc v muzeu - upoutávka

Larry Daley, zkrachovalý snílek, který pro své vynalézavé nápady nikdy nenašel velké uplatnění, si pod tlakem nepříznivých okolností začne hledat obyčejné zaměstnání. Vždycky věřil, že byl předurčen k velkým činům. Nemá však sebemenší ponětí, k jak nebezpečnému úkolu se upsal v okamžiku, kdy s nechutí přijímá práci nočního hlídače právě v tomto muzeu.

Před první směnou dostane do ruky velkou baterku, ohmataný manuál a je zanechán o samotě ve strašidelně opuštěných a obřích prostorách. Najednou se ozve divný zvuk a Larry s němým úžasem sleduje, jak se prehistorická zvířata a slavné historické postavy jedna po druhé probouzejí k životu. Po mramorových chodbách se prohánějí Tyrannosaurus Rex a Attila Hun, mezi křehkými expozicemi korzují lvi s opicemi a Larry se marně snaží získat nad nastalým zmatkem kontrolu.

Robin Williams (vpravo) jako Theodor Roosevelt
Autor: 20th Century Fox Robin Williams (vpravo) jako Theodor Roosevelt

Když se ocitne na samotném dně svých duševních sil, osloví Teddyho Roosevelta, jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů v historii, aby mu pomohl alespoň přežít noc. Vzrůstající obava, že přijde i o tuhle práci a znovu zklame svého syna Nicka, jej přiměje k neskutečné bitvě o záchranu muzea, v níž se konečně může stát tím smělým a neohroženým otcem, jakým chtěl vždycky být. Velký okamžik, na který čekal celou věčnost, právě nastal...

Takže v muzeu nemusí být nuda. Pokud tam zajdete s komikem Benem Stillerem.

Noc v Muzeu s Benem Stillerem
Autor: 20th Century Fox Noc v Muzeu s Benem Stillerem

Noc v muzeu v podání Bena Stillera je bláznivá komedie, kde o vtipné scénky nejen s Benem, ale i s různými zvířaty není nouze. A co si budeme povídat, Ben Stiller je americký komik, který je schopen přijít na předávání Oscarů jako Avatar, v Zoolenderovi se snaží být tím nejlépe vypadajícím, přestože mu někdo tam nahoře příliš nedopřál. Ale jeho umění gagů patří k tomu nejlepšímu v hollywoodských komediích.

Ve čtvrtek ve 20.15 na Primě uvidíte, že vám nelžeme!

Víte o Noci v muzeu, že...

... po filmové premiéře Noci v muzeu se během následujících prázdnin návštěvnost Národního muzea v New Yorku skutečně zvedla o 20 %.

Tyhle filmové historky by vás o filmu Noc v muzeu jen tak nenapadly

  1. Jelikož je Ben Stiller už taková hvězda (a oprávněně), přesunulo se místo natáčení. Původně se mělo natáčet v Montrealu, ale nakonec to byl Benův oblíbený Vancouver.
  2. Přestože můžete ve filmu vidět několik společných scén s Benem Stillerem a Owenem Wilsonem, na place se potkali jen jednou. Všechny scény, ve kterých mluví Stiller s postavou Jedadiah, byl Wilson nahrazen párátkem. Owen Wilson dotočil všechny scény o tři měsíce později.
  3. Film s obrovským rozpočtem (110 miliónů dolarů) zažil velká personální zemětřesení. Film měl původně točit Stephen Sommers, ale odstoupil kvůli rozdílným představám o filmu. Oficiálně řečeno. Alan Silvestri nahradil skladatele Johna Ottmana při psaní soundtracku.
  4. Zmiňované muzeum bylo kompletně postavené ve studiu ve Vancouveru a bylo inspirováno Národním muzeem v New Yorku. New York filmaři využili pouze pro externí záběry.
  5. Podívejte se dobře na opičku na fotce. Tahle opička jménem Dexter byla několik týdnů trénována, než se naučila fackovat. Opička se jmenuje ve skutečnosti Crystal. Možná by příště mohli zvolit klokana, ten rovnou boxuje.
    Opičí herečka Crystal na Bena vůbec nechtěla být protivná
    Autor: 20th Century Fox Opičí herečka Crystal na Bena vůbec nechtěla být protivná
  6. Možná si jí nevšimnete, ale malou roličku Ben Stiller dal i své vlastní matce. Anne Meara představuje ženu v pracovní agentuře a znáte ji nejspíš ze seriálu Sex ve městě, kde hrála bláznivou matku Steva. Inu, jaká matka... takový film.

reklama

reklama