Nová moderátorská dvojice Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle mají svoji malou velkou želvu

Noví moderátoři hlavního zpravodajství FTV Prima Roman Šebrle a Gabriela Kratochvílová slavnostně otevřeli pavilon velkých želv v ZOO Praha. Prima a Prima ZOOM se zároveň stávají novými mediálními partnery pražské zoologické zahrady.
Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle - zoo
Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle - zoo

reklama

Kromě toho, že otevřeli nově zrekonstruovaný pavilon želv, který utrpěl velké škody při loňských povodních, se „zprávařská“ dvojice stala spolu s cestovatelem a spisovatelem Stevem Lichtagem kmotry trojice malých želv – stepní, skalní a pardálové. Roman Šebrle pojmenoval želvu stepní Roman, Gabriela dala želvě skalní jméno Gábi a Steve přiřkl želvičce pardálové jméno Biscuit. Všechna tři mláďata váží zatím dohromady jen 54 gramů.

Patroni pavilonu a kmotři mláďat se poté přesunuli do výběhu želv obrovských a sloních. Tato majestátní zvířata si mohli dokonce pohladit po jejich měkké pokožce. Jeden dominantní samec lehce prohnal desetibojaře Romana, ale ten závod nakonec vyhrál.

Zpravodajství v Zoo

Želva obrovská je největším žijícím zástupcem suchozemských želv. Má klenutý krunýř a sloupovité nohy typické pro suchozemské želvy. Od želvy sloní se odlišuje tvarem hlavy a malým štítkem na předním okraji krunýře. Zbarvení krunýře i kůže je šedé, krk je poměrně dlouhý. Zástupcem želvy sloní je samec Eberhard, který do Prahy přišel v roce 1996 z lipské zoo a dnes je zdejší největší želvou ve skupině (jeho hmotnost se pohybuje mezi 225 až 240 kg).

reklama

reklama