Novinky ve zpravodajské hodině na Primě

Také zpravodajství a publicistika budou od letošního podzimu plné novinek a překvapení! Nové Odpolední Zprávy, nové tváře, nové sestavy moderátorských dvojic.
Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel budou novou zpravodajskou dvojicí
Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel budou novou zpravodajskou dvojicí

reklama

 

Nová relace Odpolední zprávy bude ale odlišná od té večerní. Výrazně větší prostor dostanou lehčí témata, zábava a informace.

 

V moderování dvacetiminutové relace se budou střídat nová mladá dvojice Monika Leová a Tomáš Drahoňovský se Sandrou Parmovou a Romanem Fojtou. Odpolední zprávy budeme vysílat od pondělí do pátku v 17.40.

 

Zpravodajské relace - Obrázek 1Monika Leová

Monika se ve zpravodajství Primy ukázala poprvé ve chvíli, kdy jsme hledali partnerku pro Karla Voříška. Přestože tehdy dostala přednost Klára Doležalová, Monika zaujala svým energickým a milým projevem.

Češka s vietnamskými kořeny je Českou MISS Earth 2013 a teď také nová tvář Primy.

Moniko, snila jste o práci v televizi?

Možná trochu ano, ale nikdy jsem si nemyslelala, že by se to mohlo naplnit. Učím se teď zpravodajskou mluvu a postupně cítím, že se zlepšuji.

Studujete ale statistiku… To jste si vážně představovala práci v kanceláři a v moři čísel?

Představovala, trochu jako americký sen – ve velké kanceláři s výhledem na město. Čísla mám ráda, dokonce si vedu i osobní účetnictví a mám v tom pořádek. Uvědomuju si, že sláva ze soutěže krásy není věčná, proto jsem chtěla mít takové vzdělání, které mne uživí a bude mě bavit.

Jak intenzivně jste se na novou práci moderátroky připravovala?

Ze začátku asi dvě hodiny týdně, později pak každý den. Trénuju i doma před zrcadlem, inspiruji se u kolegů, hodně se vizuálně učím od Terezie Kašparovské, to je pro mě vzor správné moderátorky.

U moderátorky ale také velmi záleží na tom, jak vypadá. Vy jste Česká MISS Earth 2013. Je to pro Vás – jako pro ženu – o to větší závazek v péči o krásu?

Je pravda, že dříve jsem se připravovala deset minust, dnes je to půlhodina. Hodně sportuji, vedu taneční street-dance skupinu. Ale mnohem větší závazek cítím v projektech, které jsem si jako MISS dala. V určitých tématech bych byla ráda komunikační spojkou mezi Čechy a vietnamskou komunitou.

Zpátky ke zprávám. Vaším parťákem bude Tomáš Drahoňovský, je Vám sympatický?

Velmi. Moc se na spolupráci s ním těším. Je to zkušený novinář a věřím, že mě nenechá ve štychu a poradí mi, když si nebudu vědět rady.

Trému máte?

Velkou. Nebojím se přímých přenosů, ale cítím obrovskou zodpovědnost vůči zpravodajství, které je pro mě profesně úplně novým světem.

 

Zpravodajské relace - Obrázek 2Tomáš Drahoňovský: Dostal jsem prostor k novým nápadům

Pro mě je to velká výzva. Já jsem člověk, který pořád něco tvoří, a jsem rád, že v Odpoledních zprávách budu moct některé své nápady uvést v život i z pozice editora. Na Moniku se těším. Tahle práce je pro ni jako dělaná, lidsky jsme si sedli.

 

 

Kromě Odpoledních zpráv svou porci informací dostanete i v klasických Zprávách, každý den v 18.55.Silniční piráti mají jména a tváře díky našim redaktorům: odhalili jsme Aleše Trpišovského a Luboše Lacinu a pomohli je vydat spravedlnosti.

Naše reportérka Sylvie Dymáková zmapovala předváděcí akce, na kterých byli důchodci pod extrémním tlakem prodejců. Z jejího materiálu vznikl známý dokument Šmejdi.

Našim kamerám neunikly ani skryté Amsterodam shopy, kde se prodávaly drogy jako sběratelské předměty. Donutily jsme úřady, aby je zavřely.

Také redaktoři všech zpravodajských relací se zapojili do akce Prima pomáhá a na místa postižená povodněmi odvezli tuny humanitární pomoci.

Jsme všude tam, kde se něco děje a kde jsme potřeba.

Zpravodajské relace - Obrázek 3Klára Doležalová a Karel Voříšek

Zprávařské duo K+K, tedy Klára a Karel, už diváci dobře znají tři měsíce. Jejich premiérové vysílání sledovalo přes milion diváků. Sympatičtí profesionálové spolu za tak krátkou dobu zažili i mimořádné povodňové zpravodajství. Zůstávají stěžejním zpravodajským párem televize Prima. A od začátku si padli do oka!

Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel

Nová dvojice, známé tváře. Zkušená novinářka Terezie už je ve studiu jako doma, nově vedle ní usedne Tomáš Hauptvogel, známý reportér a moderátor, kterého jste doposud vídali jako průvodce pořadem Reportéři na vaší straně. Ten tak dosáhl vrcholu své televizní kariéry.

Zpravodajské relace - Obrázek 5Tomáš: Je to splněný sen, který sním více než třicet let. Jako kluk jsem chtěl být ten, kdo sedí v televizi a říká, co se bude vysílat dál. Když jsem nahlédl do médií, mým hnacím motorem byl sen o moderátorském pultíku.

 

 

Zpravodajské relace - Obrázek 4

Terezie: Na Tomáše se těším, změny jsou výzvy, jsem ráda, že je to právě on. Známe se, pracuje se s ním dobře, je to profesionál a gentleman. Je to můj třetí partner ve zpravodajském studiu, vždycky jsem měla štěstí na dobré kolegy a jsem si jistá, že i do třetice to bude dobrá spolupráce.

 

 

 

Zprávy z vily

Od 12. srpna 2013 do Vánoc budou součástí zpravodajské hodiny na Primě i Zprávy z vily. Všechno podstatné, co se během dne odehrálo mezi VyVolenými, bude moderovat VIP reportér Tomáš Kraus, kterého bude střídat moderátorka Monika Zajícová. Zprávy z vily tak dočasně nahradí Reportéry na vaší straně.

 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima - Zprávy

reklama

reklama