Objevte krásy Česka za volantem

Roadtrip po Čechách sice nezní tak lákavě jako skrze italské serpentiny, možná ale budete příjemně překvapeni, jaké krásy vás čekají cestou napříč naší zemí. Připravili jsme pro vás nenáročnou několikadenní trasu ze severu na jih plnou známých i méně známých památek.
Objevte krásy Česka za volantem.
Objevte krásy Česka za volantem.
archiv iprima.cz

Přestože neopustíte hranice, před roadtripem nepodceňujte přípravu. Zkontrolujte, že máte auto v perfektním stavu a jaké asistenční služby zahrnuje vaše povinné ručení i havarijní pojištění. Udělejte si rovněž předběžný seznam zastávek včetně rezervace hotelů, kde přespíte.

Start: České Švýcarsko

České Švýcarsko patří mezi nejkrásnější přírodní parky v Evropě. Tenhle kousek Čech stojí za to objevit po svých. Proto se ubytujte alespoň na jednu noc v jednom z útulných penzionů v Hřensku. Odtud to je na Pravčickou bránu co by kamenem dohodil. Vyplatí se přivstat a užít si odtud dechberoucí podívanou za rozbřesku. Necelé dvě hodiny jízdy vás pak čekají do další zastávky v Harrachově. Zde si udělejte první procházku k Mumlavským vodopádům. Vyrazte po Liščí stezce, která vás provede kouzelným lesem, a za půl hodinky budete u vodopádů. Zbytek dne věnujte výstupu na Čertovu horu nebo degustaci piv v Harrachovském pivovaru.

Další zastávka: Český ráj

Z Harrachova do Českého ráje dojedete za hodinu. Po cestě se zastavte u Valdštejnské lodžie v Jičíně a vychutnejte si kávu v místní barokní kavárně. V Českém ráji můžete auto zaparkovat téměř na začátku každé turistické trasy, kterých je tu několik desítek. Za vidění rozhodně stojí Prachovské skály, Příhrazské skály, Hruboskalské skalní město nebo hrad Trosky. Na noc vyrazte do Turnova nebo přespěte v jednom z nedalekých kempů.

Cíl: Český Krumlov

Z Turnova pak jeďte přes Prahu do Telče. Protáhněte si nohy a udělejte si krátkou procházku po historickém centru, které je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Na večer se přemístěte do Znojma, srdce vinařské oblasti. Užijte si tu večer ochutnávkou vín a procházkou romantickými vinicemi. Jakmile se nabažíte vína, zakončete roadtrip v jednom z útulných hotelů v Českém Krumlově.

reklama