Odešla hraběnka českého divadla Jiřina Jirásková

V pondělí 7. ledna zemřela ve svém bytě v Kouřimské ulici po dlouhé těžké nemoci Jiřina Jirásková. Dnes se s ní naposledy rozloučí její domovské Divadlo Na Vinohradech.
Jiřina Jirásková - pieta
Jiřina Jirásková - pieta

reklama

V pondělí 14.ledna se s ní pak veřejnost může naposledy rozloučit v chrámu Matky Boží před Týnem při mši svaté od 14 hodin.

 

Obřad povede pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Čtení z Písma svatého se ujme režisér Jiří Strach. Zpěvačka Lucie Bílá bude číst přímluvy. V jejím podání také zazní eucharistická píseň „Ave verum corpus“. Hudební doprovod a zpěvy během bohoslužby zajišťuje týnský sbor Notre Dame s varhaníkem Petrem Čechem.

 

Jiřina Jirásková – filmová a divadelní legenda

 

Jiřina Jirásková se narodila ve znamení Vodnáře 17. 2. 1931 v Praze. Vystudovala DAMU. Od roku 1951 byla členkou Divadla na Vinohradech, v letech 1990-2000 byla i jeho ředitelkou. Zahrála si ve více než sto divadelních rolích (Anna Franková, Kleopatra, Kristina, Pilar, Úrsula v Márquezově Sto roků samoty). Z filmů a seriálů: Světáci, Sestřičky, Fany, trilogie Slunce, seno… Sňatky z rozumu, Život na zámku, Pojišťovna štěstí, Zámek v Čechách.

 

Její život ale nebyl pouze o radostech a strastech na prknech, které znamenají svět.

 

 

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!