Ostravský bard s knírem chystá koncert s hosty

Jaromír Nohavica v rámci svého turné po Česku vystoupí v Akordu v Ostravě-Zábřehu 28. srpna. Spolu s Nohavicou vystoupí Robert Kusmerski a Pavel Plánka.
Jaromír Nohavica.
Jaromír Nohavica.
instagram/@l_gitara_

reklama

Slezský pěvec, skladatel, textař a překladatel stojí za mnohými písněmi Marie Rottrové ("Lásko, voníš deštěm") a napsal i mnoho písní pro Věru Špinarovou. Kromě spolupráce s lokálními kapelami navázal kontakt se skupinou Čechomor a s Karlem Holasem. Toto velké uskupení stálo za zrodem hudby k filmu Rok ďábla, v němž Nohavica ztvárnil hlavní roli.

Kromě kytary se Nohavica nebojí sáhnout ani po akordeonu a několika dalších nástrojích. Pouze housle nejsou hudebníkovi tak blízké, ačkoliv bylo přáním Nohavicova otce, aby jeho syn dřel struny smyčcem. Přes velký hudební záběr není bardova hudba zbytečně překomponovaná a vyumělkovaná, takže si dokáže získat srdce mnohých posluchačů.

Je skoro až k nevíře, že mnohé zlidovělé písně má na svědomí právě Jaromír Nohavica. Jeden příklad mluví za vše – "Tři čuníci". Vystoupení podpořené dalšími dvěma skvělými hudebníky tak bude rozhodně naplněno chvílemi pohody i humoru.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!