Pennywise, Tarzan a Floki jsou jedna rodina. Kam sahají větve klanu Skarsgårdů?

Bill Skarsgård exceloval v obou částech hororu To, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga. Představitel děsivého klauna Pennywise je členem švédské herecké rodiny Skarsgårdů, která se těší popularitě doma i ve světě. Hlava rodiny, Stellan, je českému publiku znám mimo jiné i jako Hans z Marhoulova filmu Nabarvené ptáče.
Pennywise, Floki, Tarzan a Hans z Nabarveného ptáčete jsou jedné krve.
Pennywise, Floki, Tarzan a Hans z Nabarveného ptáčete jsou jedné krve.
instagram/@billskarsgardking

Stellan Skarsgård

Patriarcha klanu, Stellan John Skarsgård (68) má za sebou již rozsáhlou filmografii. Jeho jméno bývá často skloňováno spolu se jménem režiséra Larse von Triera. Ukázal se například v jeho filmech Nymfomanka či Dogville.

Stellan jako Hans.
Autor: instagram/@stelanskarsgarddd Stellan jako Hans.

Pro českého diváka je Stellan lépe znám například jako Bill Turner ze série Piráti z Karibiku, jako doktor Erik Selvig z marvelovek Thor a Thor: Temný svět a z Avengers. Ukázal se i ve filmovém muzikálu Mamma Mia! Jedním z posledních hercových počinů je ztvárnění role vojáka Hanse v Marhoulově filmu Nabarvené ptáče.

Stellan Skarsgård je podruhé ženatý a má celkem osm dětí. Se svou bývalou ženou My má šest potomků (pět synů a jednu dceru), se současnou chotí Megan Everett má dva malé syny. Nejstarším ze Skarsgårdových potomků je syn Alexander.

Otec Stellan má být nač hrdý.
Autor: instagram/@vikings_official Otec Stellan má být nač hrdý.

Alexander Johan Hjalmar Skarsgård

Třiačtyřicetiletý herec se ve filmovém průmyslu pohybuje již několik desítek let. Je až k neuvěření, že budoucí Tarzan se ukázal i v parodii na módní svět – účinkoval ve filmu Zoolander.

Alexander alias Tarzan.
Autor: instagram/@alexskarsgardworld Alexander alias Tarzan.

Velkou roli získal například v upírském seriálu Pravá krev, kde si střihl roli upíra Erica Northmana. Významnou rolí pak pro Alexandera byl Tarzan z filmu Legenda o Tarzanovi. Herec měl kvůli roli údajně podstupovat šílené dávky posilování, aby se vyrýsoval do co nejlepší podoby opičího muže.

Gustaf Caspar Orm Skarsgård

Gustaf (38) je Alexanderovým mladším bratrem a podobně jako mají jeho bratr a otec ikonické role, tak je Gustaf neodmyslitelně spjat s rolí polobláznivého stavitele lodí Flokiho. Seriál běží od roku 2013 a Floki si stále drží svou popularitu mezi diváky. Z původních postav je Floki v podání Gustafa jednou z posledních, která se ukazuje od začátku seriálu až do dnešních dob.

Gustaf alias Floki.
Autor: instagram/@vikings_official Gustaf alias Floki.

Vedle Vikingů se Gustaf Skarsgård ukázal i jako Silverhielm ve filmu o šikaně na internátní škole Zlo mezi námi či v seriálu Westworld jako Karl Strand. Podobně jako u dalších hereckých členů klanu Skarsgårdů je jeho filmografie obsáhlá.

Bill Istvan Güntet Skarsgård

Billovi je sice teprve 29 let, ale dokázal to, o čem si mnoho jiných herců může nechat jen zdát až do konce kariéry. Vzal na sebe podobu hororového Pennywise, Tančícího klauna, v kingovském filmu To (a v druhé části To: kapitola 2).

Bill měl navíc nad sebou velký stín Tima Curryho, který Pennywise zpodobnil v roce 1986 – jemu byl hodnotným nástupcem. Kombinace bravurní práce s mimikou a omezení kontaktu s dětskými herci způsobila skutečný strach, který se lehce z filmového plátna a televizních obrazovek lusknutím prstu přenášel na diváky.

Bill a jeho geniální zpodobnění Pennywise.
Autor: instagram/@billskarsgardking Bill a jeho geniální zpodobnění Pennywise.

Pennywise však není jediná role, která je pro Billa významná (ač je prozatím zřejmě nejvýznamnější). Po boku komiksového Deadpoola se objevil v malé roli mutanta Zeitgeista nebo se ve filmu Anna Karenina ukázal jako Makhotin.

Posledním z herecké větve Skarsgårdů je mladý Valter.

Valter Skarsgård

Valter (23) je sice ve filmovém průmyslu krátce, ale i tak dokázal své bratry následovat a po boku Gustafa a Billa si zahrál ve filmech o templáři Arnovi. Větší roli měl v hororu Vládci chaosu, kde se ukázal jako hudebník Bård Guldvik Eithun. Zahrál si i v klipu k písni "Love" od Emila Hera.

Valterova kariéra se pomalu rozjíždí.
Autor: instagram/@valterskarsgard Valterova kariéra se pomalu rozjíždí.

Herci mají ještě bratra Sama (37; Samuel Kristofder Ymer Skarsgård), který šel v matčiných stopách a stal se lékařem. Rodinný kruh pak uzavírá sestra Eija (27), která je modelkou.

Jediná dívka v rodině, Eija.
Autor: instagram/@eijalo Jediná dívka v rodině, Eija.

Další, ač nevlastní, sourozenci jsou Ossian a Kolbjörn. Jednomu je deset a druhému sedm let. Jak se budou profilovat oni, je ve hvězdách.

reklama