Po čtvrtstoletí existence se New Order podívají do Prahy

První koncert říjnového úseku turné kapely se uskuteční 3. října ve Velkém sále pražské Lucerny. New Order jsou jasnou značkou, která slibuje skloubení rocku, post-punku i taneční hudby. Vždyť nebýt jich, možná by nikdy nevznikl žánr house.
Po 25 letech se New Order konečně podívá i do Česka.
Po 25 letech se New Order konečně podívá i do Česka.
instagram/@neworderofficial

reklama

Skupinu provází sice od jejích prapočátků jeden rozpad za druhým. Vzpomenout můžeme na éru, kdy se členové sdružovali v kapele Joy Division, která se rozpadla kvůli sebevraždě zpěváka. Následný, populárnější, projekt hudebníků již známý jako New Order svou činnost odstartoval roku 1980 a již v roce 1993 ji pozastavil. Muzikanti se sice dali roku 1998 opět dohromady, ale nepohodli se a rozešli se v roce 2007. Od roku 2011 společně opět koncertují a tvoří alba. Otázkou zůstává, na jak dlouhou dobu jim to společně vydrží.

První koncert v Česku je zároveň prvním koncertem říjnové části jejich turné, které skupina zakončí v Amsterdamu. Evropu však již New Order obráží a do konce koncertní šňůry je čeká ještě skoro dvacítka koncertů. Volno si kapela dopřeje jen v září, kdy se koná jediný koncert, a to ve Španělsku.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama