Pojeďte s námi na Výlet s poněkud absurdním cílem

Rodinný výlet se mění v tragikomickou cestu, při které babička naplní svůj sen, matka se ke svým dospělým dcerám přestane chovat jako k dětem a dcery ke svým manželům jako k idiotům. Na kritiky i fanoušky vysoce ceněný snímek Alice Nellis se podívejte na Primě v neděli od 20.15.
Záběry z českého filmu Výlet
Záběry z českého filmu Výlet
Bontonfilm

reklama

Režisérka i scenáristka v jedné osobě Alice Nellis i tentokrát vsadila na komorně laděné vyprávění postavené na vztazích členů jedné rodiny. Vše se točí kolem pohřební urny, kterou se babička (Naďa Kotršová), matka zemřelého, rozhodne převézt na rodné Slovensko, kde si její syn údajně přál naposledy spočinout.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Výlet - upoutávka

Jejímu přání se podvoluje snacha Milada (Iva Janžurová) i obě dospělé vnučky. Starší Ilona (Sabina Remundová) se na cestu vydává v pokročilém stupni těhotenství i s pětiletým synem a doufá, že svým demonstrativním odjezdem přiměje svého manžela, aby si vůbec všiml, že existuje.

Mladší frustrovanou Zuzanu (Theodora Remundová) zase doprovází její poněkud obtloustlý a za všech okolností dobrácký manžel Pavel, který netuší, že Zuzana vede dvojí život. Za jeho zády si užívá románek s pohledným a úspěšným milencem a uvažuje o rozchodu s ním. A do toho všeho si ani jedna z dcer nerozumí s příliš pečovatelskou a starostlivou matkou, která se jim neustále plete do života a jedná s nimi jako s dětmi. 

Záběry z českého filmu Výlet
Autor: Bontonfilm Záběry z českého filmu Výlet

A v této sestavě naši hrdinové nasedají do svých dvou automobilů – luxusního Renaultu a rozhrkaného Wartburgu – a vydávají se na výlet do Nového Mesta nad Váhom. V souladu s pravidly správného road movie se během cesty neposouvají jen v prostoru, ale především ve svých postojích a vztazích. Zpod nánosu přetvářky se vylupují staré křivdy a na světlo světa vyplouvá dlouho zamlčovaná pravda. Někdy překvapivá, jindy bolestná i komická, ale ve finále vždy očistná a osvobozující.

Záběry z českého filmu Výlet
Autor: Bontonfilm Záběry z českého filmu Výlet

Věděli jste o filmu Výlet, že…

  • Snímek byl oceněn dvěmi soškami Českého lva: za scénář (Alice Nellis) a za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (Iva Janžurová).
  • Z filmového festivalu v Paříži (2003) si film odnesl tzv. Velku cenu, což je ocenění spojené s peněžitým darem v hodnotě 10 000 eur na propagaci snímku.
  • Na MFF ve španělském San Sebastianu získal snímek první cenu v kategorii A pro nejlepší mladé režiséry, kterou si Alice Nellis přišla osobně převzít.

Režie: Alice Nellis
Scénář: Alice Nellis
Kamera: Ramūnas Greičius
Hudba: Tomáš Polák
Hrají: Iva Janžurová, Theodora Remundová, Sabina Remundová, Igor Bareš, Naďa Kotršová, Jiří Macháček, Anna Geislerová, Kryštof Hádek, Martin Šulík, Dan Bárta
Rok uvedení: 2002

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!