Požár v brazilské nemocnici: Nejméně 11 mrtvých, 4 hasiči zraněni

Pacienti soukromé nemocnice Badim na severu brazilského Rio de Janeira museli být evakuováni z důvodu hustého kouře, který zachvátil objekt. Informovala o tom agentura Reuters, která mluví o minimálně deseti obětech. Podle BBC i jiných medií již počet obětí vzrostl na nejméně 11. V době incidentu mělo být zrovna hospitalizováno 103 pacientů. Hasiči kolem 90 z nich převezli do jiných zařízení.
Brazilská nemocnice v plamenech
Brazilská nemocnice v plamenech
twitter

reklama

Požár měl vypuknout zhruba o půl sedmé večer ve čtvrtek tamního času a přivolaní hasiči ho podle médií zvládli dostat pod kontrolu zhruba během dvou hodin po příjezdu. V současné době probíhá vyšetřování příčiny. Vedení soukromé nemocnice uvedlo, že za příčinu požárů předpokládá zkrat v generátoru. Čtyři požárníci měli při hašení utrpět zranění.

Na místě vypukla panika

Během evakuace nemocnice plnili lidé na nosítkách chodníky okolních ulic. Situace pro personál nemocnice byla ztížená tím, že řada pacientů byla v době požáru na jednotce intenzivní péče, informoval server BBC. Přímí svědkové události uváděli, že v místě vypukla v souvislosti s požárem panika. Někteří pacienti měli podle svědků chtít skočit z oken nemocnice, aby se před požárem zachránili.

Pro server Globo uvedla jedna z žen, že třeba její sedmasedmdesátiletý otec utekl z pokoje sám. Nechal však v nemocnici veškeré potřebné věci včetně neurostimulátoru. „Je to zařízení, na němž závisí jeho život. Poprosili jsme hasiče, aby přístroj, bez něhož nemůže žít, přinesli. Kdybych se tam dostala, přinesla bych ho sama,“ sdělila žena.

reklama

reklama