Překvapivé investice. Maďaři chtějí investovat miliardy do českých startupů

Poměrně překvapivý směr investic přinese vznikající fond rizikového kapitálu Lead Venture. Peníze do fondu svěří petrochemická společnost MOL, Maďarská investiční banka či také Exim banka. V přepočtu 2,5 miliardy korun mají od letošního října směřovat do regionu střední Evropy se zaměřením hlavně na Českou republiku a Slovensko.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

„Typické rozmezí investice by se mohlo pohybovat mezi půl milionem a třemi miliony eur,“ uvedl šéf fondu Abel Galacz. Fond by v budoucnu měl vyhledávat příležitosti nejen ve střední Evropě, ale také v Rusku či Izraeli. V kurzu nejsou pouze mobilní aplikace. Na středoevropském poli se objevuje čím dál více nových a inovativních projektů napříkald z oblasti služeb či IoT (věci spojené s internetem).

Podle předběžných informací mají maďarské peníze plynout nejvíce do oborů mobility, energetiky a udržitelných zdrojů. Hledání investorů je pro startupy trendy. Pro mnoho mladých společností je dostatek investorského kapitálu zajímavější než bankovní úvěry. Podle agentury Perfect Crowd je navíc Česká republika ideální testovací region pro expanzi do dalších zemí evropy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!