Projekt Lindemann míří do Prahy

Zpěvák německé mašiny Rammstein se rozhodl posouvat laťku výš a výš. Do Prahy přijede kázat 10 února a za cíl si vybral O2 universum.
Lindemann se chystají do Prahy.
Lindemann se chystají do Prahy.
instagram/@lindemannofficial

reklama

VAROVÁNÍ: Tato muzika není pro slabší povahy. 

Drsně vypadající, drsněji zpívající Till Lindemann je své domovské kapele Rammstein nevěrný už nějakou dobu. Spolu se zpěvákem a kytaristou ze švédské metalové bandy Hypocrisy, Peterem Tägtgrenem, rozjel projekt Lindemann, který se nebojí posouvat laťku přijatelných nechutností a obscéností.

Jestliže videoklipy a písně Rammstein byly někdy znepokojující, pak jsou počiny dua Lindemann vyloženým panoptikem bizarností. S klipy k písním si nezadají některé horory či poctivé drama.

Nelze však tvrdit, že jde pouze o prvoplánovou chuť znechutit. Podobně, jako tomu bylo u takového markýze De Sade či u spisovatelů spadajících do naturalismu, je Lindemannova tvorba spíše sondou do lidské mysli či odhalováním tajů nejnižších lidských choutek.

Jedno je jisté. Fanoušci Rammstein si na koncertě rozhodně přijdou na své a svůj kus prožitku si dozajista odnesou i "všední" rockeři a metalisti. Lindemann je totiž sázkou na jistotu

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama