Prostřeno na celý den: Tipy a recepty na menu z dostupných surovin

V karanténě se může lehce stát, že vám dojde ingredience, ze které jste chtěli uvařit super oběd. Nevadí. Inspirujte se nápady na jídla na celý den z běžně dostupných surovin. Rychlovky z Prostřeno! aneb Co dům dal, vám mohou vytrhnout trn z paty.
Rychlé jídlo
Rychlé jídlo
istock.com

Není nad dobré nápady, které vám usnadní život v karanténě. Pracovat, starat se o domácnost, obstarat děti a navíc neustále přemýšlet, co za pokrm každý den vykouzlit, není úplně jednoduché. Proto jsme z pořadu Prostřeno! sepsali jednoduché recepty a sestavili z nich menu na celý den. Jídelníček se skládá převážně ze surovin, které máte doma vždy po ruce.

Snídaně z běžně dostupných surovin:

Nejlépe jak začít den je pořádně se nasnídat. V běžném denním provozu nám ráno nezbývá tolik času a mnoho lidí si tak snídani odpírá. Karanténa může být perfektní příležitostí, jak se tento zlozvyk odnaučit. Každý moc dobře ví, že snídaně nám perfektně nastartuje metabolismus a tvoří tak základ dne. Máme pro vás dva jednoduché recepty na dobrou snídani.

Recept na voňavý domácí závin:

Polévky z běžně dostupných surovin:

Teplá polévka v poledne zahřeje nejen v žaludku, ale také dodá potřebnou denní energii. Zkuste třeba bramboračku nebo česnečku. Uvařte jí více a vychutnejte si ji klidně i druhý den. Ostatně, polévka se alespoň perfektně rozleží.

Recept na bramboračku:

Vyzkoušejte také recept na česnečku:

 

Obědy z běžně dostupných surovin:

Den by se samozřejmě neobešel bez dobrého oběda. Vymýšlet však stále nové recepty může zabrat dost času. Přinášíme vám tedy kuřecí kung pao s rýží a dětmi oblíbené dukátové buchtičky. 

Recept na rychlé kung pao s rýží:

Recept na dukátové buchtičky:

 

Večeře z běžně dostupných surovin:

Večer, když už je po celém dnu domácích úkolů klid, je na řadě něco dobrého. Co takhle zkusit tak trochu jinou pizzu nebo, pokud vám zbyde rýže od oběda, rýžovou frittatu?

Recept na pizzu podle Prostřeno!:

Recept na úžasně jednoduchou rýžovou frittatu:

 

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

A k dobrému jídlu si můžete pustit nějaký příjemný film. V našem archivu iPrima.cz si určitě vyberete.

Ženy v hlavní roli.

Filmy pro dobrou náladu zdarma ON-LINE: Bijáky se silnými ženami v hlavní roli

reklama