Rekordní Písek - lidé zde donesli nejvíce kilo starých elektrospotřebičů v soutěži s červeným kontejnerem

Rekordní Písek. Celkově se zde sesbíralo rekordních 460 kilo vysloužilých elektrospotřebičů
Prima jede...za vámi Písek Asekol - vítěz telefonu

Mladý pan Martin Hruška nashromáždil a společně s otcem dovezl celkově 85 ks drobného elektrozařízení mezi nimi byli například starý počítač, žehličky, domácí telefony, radiopřehravač, několik mobilních telefonů apod. Do Písku za námi přijeli z Domažlic, aby se zúčastnili soutěže a vyhráli zapojili do sběru vysloužilého elektra celou rodinu.

Prima jede...za vámi Písek Asekol - vítěz powerbanky Foto:

Pan Lukáš Vávra, výherce powerbanky, se primárně účastnil soutěže o chytrý telefon, avšak celkově donesli se synem "pouhých" 38 ks, takže skončili na pomyslném druhém místě. Jen tak mimochodem s sebou vzali i blesk k fotoaparátu z poválečné doby, který používal jejich dědeček. Za tuto úžasnou kuriozitu od nás získali powerbanku, kterou si převzal mladý Lukáš Vávra.

 
Zajímavou kuriozitu přinesla i rodačka z Písku, lampičku se železným stínítkem ve tvaru písecké věže vyráběl vlastnoručně její strýc více než před třiceti lety.

 

Prima jede...za vámi Písek Asekol - Obrázek 3 Foto:

"V rámci projektu Koruna za kilo si mohou návštěvníci i zasoutěžit a zároveň pomoci dobré věci. Chytrý telefon vyhrává ten, kdo odevzdá do červeného kontejneru umístěného na náměstí nejvíce drobného vysloužilého elektra. Navíc za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 Kč nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," dodává PR manažerka Martina Ďaďová.

Soutěžit mohou i návštěvníci dalších roadshow. Prohlédněte tedy sklepy, skříně a garáže, protože chytrý telefon od společnosti LG může být právě váš.

HERNÍ ŘÁD Soutěže ve sběru vysloužilých drobných elektrozařízení „Koruna za kilo – soutěž měst s Primou“ 

Prima jede... Písek

Zpravodajská roadshow Prima jede… za vámi pokračovala tuto sobotu v Písku

asekol koláž

Nahlédněte s Primou do červeného kontejneru

Asecol červený kontejner obrázek Foto:

 

 

Co je ASEKOL a proč má smysl třídit elektro
ASEKOL se stará o to, aby vysloužilé elektrospotřebiče nekončily na skládkách, ale byly ekologicky zlikvidovány a zrecyklovány. ASEKOL provozuje přes dva tisíce červených kontejnerů, ale pomáhá sbírat elektro i přes sběrné dvory. ASEKOL také provádí osvětu v oblasti sběru vysloužilého elektra. Češi ročně vyprodukují desítky tisíc tun elektroodpadu. U drobného elektra se ale podaří vysbírat a zrecyklovat jen čtvrtinu vysloužilých spotřebičů, zbytek končí mezi běžným odpadem. Staré elektrospotřebiče přitom obsahují nejen cenné suroviny, ale také nebezpečné látky, které by na skládkách končit neměly.

Prima jede za vámi banner Foto:

 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama